Путін та Янукович не говорили про приєднання до Митного Союзу

путін і янукович Копирайт изображения Getty

Російський та український президенти Володимир Путін та Віктор Янукович на зустрічі в Сочі у п’ятницю не обговорювали питання про можливе приєднання України до Митного Союзу.

Про це повідомила прес-служба президента України. Раніше про це заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

Напередодні редактор The Economist Едвард Лукас повідомив, що Віктор Янукович на цій зустрічі погодився на вступ України до Митного союзу.

Віктор Янукович заїхав до російського Сочі по дорозі з Китаю. За даними джерел російськиз ЗМІ, український лідер провів у місті близько шести годин.

У повідомленні прес-служби президента України сказано, що глави держав обговорили питання торговельно-економічного співробітництва в різних галузях економіки і підготовки майбутнього Договору про стратегічне партнерство.

21 листопада український уряд повідомив про призупинення підготовки до підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Таким чином Україна не підписала угоду з ЄС на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі 29 листопада.

Спростування від президентів

О 12:40 на сайті президента України з’явилося спростування інформації журналіста The Economist, який посилався на надійні джерела.

"Ймовірне приєднання України до Митного Союзу під час зустрічі не обговорювалося. Жодних документів до підписання під час зустрічі не планувалося й не підписувалося", - повідомили у прес-службі Віктора Януковича.

У відомстві зазначили, що під час зустрічі президентів 6 грудня сторони обговорили питання двосторонньої співпраці.

"Голови держав обговорили, зокрема, розвиток співробітництва в промисловості, високотехнологічних галузях і фінансово-кредитній сфері. Особливу увагу було приділено співробітництву України й Росії в енергетичному секторі", - повідомляє прес-служба.

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков також заперечив обговорення питання Митного Союзу.

"Питання про можливість приєднання України до Митного союзу на зустрічі в Сочі не обговорювалося", - сказав він, пише агенція "Интерфакс".

За словами пана Пєскова, президенти обговорили порядок денний двосторонньої міждержавної комісії, засідання якої відбудеться 17 грудня в Москві.

"Значну увагу приділили темі співпраці в енергетичній сфері, при обговоренні якої сторони зблизили свої позиції. Проте остаточної домовленості досягнуто не було", - розповів прес-секретар пана Путіна.

Оприлюднити угоду

Раніше депутат від "Батьківщини" Микола Томенко звернувся до президента Януковича з вимогою оприлюднити текст документу, який 6 грудня був підписаний у Сочі.

"Спочатку, як мінімум, треба оприлюднити даний документ, тому я звернувся до Президента з вимогою надати текст цього документу, щоб з ним ознайомитися. По-друге, треба розуміти, чи документ підписаний у формі міжнародного договору. І якщо це так, то він повинен бути ратифікований Верховною Радою України", - цитує пана Томенка його прес-служба.

Едвард Лукас повідомив про підписання стратегічної угоду з Росією з посиланням на власні джерела. Він запевнив, що інформація отримана від надійних людей, однак поки сам журналіст її не перевірив.

"Чув, що Янукович в Сочі сьогодні підписав стратегічну угоду з Росією, яка включає 5 мільярдів, в тому числі передоплата, ціна на газ 200 доларів плюс угода про приєднання до Митного союзу", - написав Лукас у своєму Twitter.

За інформацією редактора The Economist, за угодою Віктор Янукович отримає від Володимира Путіна 15 млрд. доларів.

Лукас додав, що деталі угоди були розроблені в Москві, "західні уряди шоковані".