Російському телеканалу на Майдані вручили "антиоскара"

Россия 24 Копирайт изображения Russia 24
Image caption Українському журналісту вдалося вручити статуетку з другої спроби

Кореспондентові телеканалу "Росія 24" Артему Колу в Києві під час прямого включення учасник Євромайдану вручив імітацію статуетки "Оскар" за "ахінею і брехню в прямому ефірі".

Ініціатором вручення антипремії став український журналіст Віталій Седюк, який вже кілька разів намагався переривати прямі включення російських телеканалів.

"Ми любимо росіян, але після того, як ви висвітлюєте..." - сказав Віталій Седюк, після чого його колега з телеканалу "Росія 24" виштовхнув його з кадру.

Віталій Седюк, за його словами, хотів передати через кореспондента статуетку "Оскара" для "Росії 24" і "співробітника ВДТРК (Всеросійської державної телерадіомовної компанії - Ред.) Дмитра Кисельова".

З другої спроби українському журналістові таки вдалося вручити статуетку Артему Колу.

Завершуючи репортаж, Артем Кол відзначив, що йому "досить важко працювати в прямому ефірі" і що учасники протесту чинять на журналістів тиск.

За словами кореспондента телеканалу "Росія 24", прибічники євроінтеграції, що беруть участь в акціях протесту, влаштували "своєрідну цензуру" і вимагають, щоб про них передавали лише позитивну інформацію.

У прес-службі телеканалу не пояснили, в чому саме виражається "тиск" і "цензура".

"Те, що ви бачили, то хіба це не є тиском? Чи б'ють його (кореспондента - Ред.) ногами люди, що стоять на Майдані? Явно ні, тому що за цим би вже послідувало звернення до суду. Все відбувається на очах мільйонів телеглядачів", - сказала Російській службі Бі-бі-сі радник голови ВДТРК з PR Вікторія Курчер, додавши, що подібний тиск на представника державного російського ЗМІ в ситуації, що склалася, є "природним".

Тиск і цензура

Віталій Седюк вже намагався минулого тижня перервати пряме включення з майдану Незалежності санкт-петербурзького П'ятого каналу, щоб з'ясувати, чому російські журналісти "брешуть в прямому ефірі".

Тим часом український депутат, член Партії регіонів Олег Царьов надіслав депутатський запит у Радбез і МЗС України з вимогою заборонити в'їзд до країни декільком іноземцям, які, на його думку, беруть участь і намагаються впливати на внутрішньополітичні процеси, що відбуваються на Україні.

Агентство УНІАН публікує тексти звернень до СБУ і МЗС України, авторство яких приписують пану Царьову. Серед 15 іноземців значиться екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі, що приїжджав до Києва підтримати протестувальників.

Число учасників київської акції за євроінтеграцію України досягло, за різними оцінками, 150 - 300 тисяч чоловік.

Увечері в неділю декілька десятків активістів в масках за допомогою металевого троса повалили пам'ятник Володимиру Леніну на Бессарабській площі в столиці України.

Учасники опозиційного "Маршу мільйона" звели барикади і встановили намети біля будівель Кабінету Міністрів і Адміністрації президента.

Як передають кореспонденти ВВС Україна, біля будівлі Кабміну вже побудовані барикади із сміттєвих контейнерів, лавок з Маріїнського парку і колод.

Армійські намети встановлені біля входів у будівлю до президентської адміністрації, а також на вулиці Грушевського, де міститься Кабінет міністрів.