Добкін збирає кошти на відновлення пам'ятника Леніну

Михайло Добкін
Image caption Михайло Добкін обіцяє дати на відновлення пам'ятника Леніна 50 тисяч гривень

На знищення пам’ятника Леніну у Києві харківський губернатор Михайло Добкін відреагував миттєво й експресивно:

"Завтра відкриваю рахунок, для відновлення пам’ятника Леніну в Києві. Внесу на рахунок 50 тисяч грн. Всі, хто зневажають вуйок за тупізм, долучайтесь", - написав пан Добкін у Twitter через кілька хвилин після повідомлення зі столиці про поваленого вождя пролетаріату.

Згодом він додав: "Судячи по думках твітт спільноти 50000 гр на відновлення Леніна замало. 100000 гр і все що зберуть харків’яни, передамо Києву!" (орфографію збережено).

У неділю ввечері кілька десятків активістів у масках повалили пам'ятник Леніна на Бесарабській площі в Києві, стягнувши його за допомогою причеплених тросів. Скульптуру роздробили молотками і розібрали на сувеніри.

В розмові з кореспондентом ВВС Україна, харківський губернатор підтвердив намір фінансувати виготовлення нового пам'ятника Леніну для столиці. Він розповів, що отримав багато схвальних відгуків, і що сьогодні ж відкриє рахунок, першим покладе туди власні 50 тисяч грн й оприлюднить реквізити.

"Цивілізований шлях"

На питання, кому віддасть зібрані гроші, пан Добкін зізнався, що поки що не думав про це, але, очевидно, відновленням пам’ятника має займатися його власник, київська мерія.

"Зрештою, неважливо, скільки саме грошей ми зберемо. Це така наша відповідь, наш протест проти вандалізму", - сказав губернатор.

Він вважає, що люди, які маніфестують за рух України в Європу, мали б утриматись від радикальних дій.

"Хто заважав цим варварам зробити те саме, але цивілізованим шляхом, законними рішеннями? Мені соромно, що це сталося, і що та сама Європа це побачить... Якби це був не Ленін, моя реакція була б такою ж", - додав пан Добкін.

На підтвердження своїх слів Михайло Добкін нагадав, як минулого літа із центра Харкова прибрали пам’ятник Героям революції, який здіймався на одному з центральних майданів - площі Конституції.

Також напередодні Євро-2012 із Харкова зникли пам’ятники Максиму Горькому та Антону Макаренку. Три тижні тому Харківська міська рада повернула історичну назву ще одному центральному майдану міста: площа Рози Люксембург знов стала Павлівською, як до Жовтневої революції.

Усі ці епізоди, на думку пана Добкіна, поєднує загальна риса - знесення й перейменування відбувалися законно:

"Все це сталося після рішення міської влади. З ідеологічних причин в тому числі. І згадайте, комуністи (і не тільки) також були проти! Але ми це зробили, бо не може бути в центрі Харкова такого пам’ятника".

Водночас, пан Добкін не заперечував, коли із Молодіжного парку зник пам’ятний знак УПА.