"Колективний Янукович" - реакція соцмереж на зустріч президентів

Зусріч президентів

Зовнішньополітичний курс України, Євромайдан і конфлікти, пов'язані із його розгоном, стали ключовими темами зустрічі Віктора Януковича зі своїми попередниками у вівторок.

Їхню бесіду транслював "Перший національний" телеканал, і її жваво коментували користувачі соціальних мереж.

ВВС Україна зібрала реакцію людей у Facebook та Twitter.

Андрій Курков, письменник: "На "Першому національному" п'ють чай і хихотять чотири українських президенти. Ніби нічого в країні не трапилося...".

Роман Голубовський, журналіст (@golubovsky): "На УТ-1 йде "круглий стіл президентів". Головне питання: чи засне Ющенко, Кучма чи Кравчук, поки говоритиме Янукович".

Ольга Гембік, журналіст: "У Ющенка є історичний шанс реабілітуватися - перегризти декому горлянку в прямому ефірі. Але ж ні - сидить, конспектує".

Олександр Палій, політичний експерт: "Янукович показав, що так і не має наміру виконати першу і головну вимогу Євромайдану - негайно підписати Угоду про асоціацію з ЄС. Тепер нова версія через "захист інтересів селян": "Якщо б у такому вигляді угода була підписана, вона б створила складнощі для аграрного сектору. Це я підбираю м'які слова". (...) Кожного дня нові версії - то Росія, то підприємства сходу, тепер уже селяни".

Андрій Шевченко, опозиційний депутат (@ashevch): "Те, що сьогодні робить Янукович, - це психічна атака на Майдан, спроба його знекровити і деморалізувати. Повне нерозуміння настрою Майдану".

Вахтанг Кіпіані, журналіст (про затриманих на Банковій): "Янукович діє як класичний терорист. Спочатку взяв заручників, тепер торгується. Навіть відпустить кількох. Скільки і кого саме - ясна річ, не знаємо. Це класика жанру - йому потрібно засвідчити свою "конструктивність". Та й нічого він не втрачає, не суперрадикалів чи бійців відпустить, а звичайних людей, заручників".

Катерина Аврамчук, журналіст: "Круглий стіл чотирьох президентів перетворився на монолог Віктора Федоровича. Кучма або дивиться на годинник, або спить. Ющенко малює на листочку бджіл. Кравчук взагалі нудиться".

Євген Глібовицький, експерт: "Всі четверо - втілення однієї і тієї ж хиби ставлення політиків до суспільства. Вони вважають, що влада - це статус, якась винагорода за їхні визнані чи невизнані таланти, що має призводити до автоматичного визнання їхнього авторитету, мудрості та інших чеснот. На цю ж хворобу хворі всі 3+2 лідери опозиції. Всі основні політичні сили в цій логіці. Майдан вимагає іншого - влади як відповідальності, влади як служіння, влади як сервісу. Тому ці протести - дзвіночок не тільки для Януковича. У всієї політичної верхівки земля втікає з-під ніг."

Сергій Рачинський, медіаексперт: "За столом - один колективний Янукович".

Дмитро Потєхін, політичний аналітик: "Революція вже починала згасати, але тоді народу показали круглий стіл".