"Круглий стіл" перенесли на середу

Круглий стіл
Image caption За словами Леоніда Кравчука, склад учасників круглого столу не буде постійним

Загальнонаціональний круглий стіл запланували на середу, а зустріч у вівторок, де були присутні переважно представники влади, назвали "інформаційною".

У вівторок у зустрічі взяли участь перший президент України Леонід Кравчук, спікер парламенту Володимир Рибак, лідер КПУ Петро Симоненко та лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

Як повідомив кореспондент ВВС Україна, на захід, що відбувався у холі Палацу "Україна", приїхали також міністри юстиції Олена Лукаш та охорони здоров’я Раїса Богатирьова, віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул та голова КМДА Олександр Попов.

Представників опозиції на цій зустрічі не було. Самі вони пояснили це тим, що не отримали запрошення. Під час зустрічі Леоніда Кучму попросили запросити опозицію на засідання у середу на 14:00, де нарешті і планують обговорити пропозиції громадськості щодо відновлення політичної стабільності в Україні.

"Як сторони круглого столу вони матимуть рівні права та можливості висловити свою думку", - заявив пан Кравчук.

Саме зустріч у середу і планують провести у форматі загальнонаціонального круглого столу, а зустріч у вівторок перевели в ранг "інформаційної".

Кравчук - про позицію президента

Раніше у вівторок відбулася зустріч президента Віктора Януковича з трьома попередніми президентами України Леонідом Кравчуком, Леонідом Кучмою та Віктором Ющенком.

Леонід Кравчук з посиланням на словами президента Януковича розповів про два етапи вирішення ситуації в Україні: зняття гостроти у зв’язку з непідписанням угоди з ЄС, а також у зв’язку з застосуванням сили після цього.

За словами пана Кравчука, президент України, не втручаючись в повноваження суддів, в рамках своїх повноважень вживе заходів, щоб "сьогодні-завтра були звільнені люди, які знаходяться під вартою".

"Слідчі дії будуть, але не за ґратами... Таке питання ставить перед нами майдан, і президент погодився з майданом", - заявив пан Кравчук.

Крім того, як передає кореспондент ВВС Україна, пан Кравчук, посилаючись на слова президента Віктора Януковича, сказав, що у разі, коли робота спільної комісії Україна-ЄС почнеться негайно і якщо встигнуть до березня, то саме тоді може бути підписана Угода про асоціацію з ЄС.

За словами Леоніда Кравчука, який засудив застосування сили проти протестувальників, перед учасниками круглого столу стоїть завдання перевести протест "у демократичне русло".

На "круглому столі" у середу, за його словами, президента Віктора Януковича не буде.

"Якщо на "круглому столі" буде чинний президент, це не буде "круглий стіл", це будуть запитання до президента", - сказав Леонід Кравчук і додав, що президента запросять у разі необхідності.