Янукович поговорив з президентами про Угоду з ЄС та розгін Майдану

президенти України Копирайт изображения AFP
Image caption Зустріч президентів відбулася за ініціативи Леоніда Кравчука

Президент України Віктор Янукович провів зустріч із трьома попередніми українськими президентами - Леонідом Кравчуком, Леонідом Кучмою та Віктором Ющенком.

На початку зустрічі пан Янукович вкотре наголосив, що курс України на європейську інтеграцію лишається незмінним, але зазначив, що Угода про асоціацію з ЄС у чинному вигляді небезпечна для української економіки.

Щодо конфлікту із розгоном проєвропейського мітингу на Майдані Незалежності, пан Янукович висловив впевненість, що порушення були як з боку представників спецзагонів, так і з боку демонстрантів.

Він заявив, що "звернувся із проханням" до генпрокурора знайти можливість звільнити частину затриманих мітингувальників, "які не мали грубих правопорушень".

Ризики від асоціації

За словами пана Януковича, Угода про асоціацію в її нинішньому вигляд загрожує українському сільському господарству та машинобудуванню, тому Україна хоче переглянути умови її підписання.

"Ця Угода, з одного боку, має плюси, з другого - мінуси. І там, де є мінуси, ми повинні знайти відповіді... Ризики, які є для нашої економіки, нам їх треба мінімізувати", - заявив президент.

Пан Янукович також повідомив, що найближчими днями, "скоріше за все, завтра" до Брюсселя вирушить робоча група на чолі з першим віце-прем'єром Сергієм Арбузовим.

"Ми поставили завдання уряду прискорити цю роботу (визначитися з умовами підписання асоціації. - Ред.). Якщо наступний саміт буде в березні, ми повинні цю роботу виконати", - сказав президент.

Водночас Леонід Кравчук в ході зустрічі запропонував підписати політичну частину Угоди про асоціацію, а економічні питання вирішувати вже в рамках асоціації з ЄС.

"У нас є думка - поділити цю проблему на дві частини: політичну і економічну. Політичну частину підписуємо, а економічну вирішуємо в рамках асоціації", - заявив перший президент України, висловивши впевненість, що у такому разі вирішити економічні проблеми буде набагато простіше, оскільки до країни прийдуть інвестиції.

Конфлікт на Майдані

Торкнувшись питання силового розгону проєвропейського мітингу на Майдані Незалежності в ніч на 30 листопада, пан Янукович заявив, що вважає винними обидві сторони.

"Є винні з однієї і з другої сторони. Зі сторони правоохоронців вже деякі відсторонені, з боку мітингувальників - затримані за рішенням судів", - сказав він, однак пообіцяв знайти можливість звільнити принаймні частину затриманих демонстрантів.

"Я вчора спілкувався в черговий раз з генеральним прокурором. Я звернувся з проханням... там, де немає жорстких порушень, знайти можливість і звільнити частину людей, у яких не було грубих порушень", - зазначив президент.

"Я думаю, що сьогодні це питання буде вирішено", - додав він.

У свою чергу перший президент України Леонід Кравчук вказав на те, що зараз умови для розслідування справ про сутички не є рівними, оскільки поки що "арештували тих, кого били, але не арештували тих, хто бив".

"Позиція така, щоб були всі в рівних умовах, вона цілком справедлива, я з цим погодився зразу", - відповів на це пан Янукович.