Реакція на штурм Євромайдану: огида США і жаль ЄС

Штурм Майдану Копирайт изображения AFP
Image caption Демонстранти витримали штурм уночі 11 грудня

Спроби "Беркуту" посеред ночі розігнати табір антиурядових протестів на Майдані Незалежності, а на світанку штурмувати приміщення КМДА викликали різку критику Заходу.

Держсекретар США Джон Керрі засудив дії українських силовиків і сказав, що реакція влади України на мирні протести викликає огиду.

В українському уряді кажуть, що не застосовували силу проти демонстрантів.

Огида США

"Сполучені Штати висловлюють огиду з приводу рішення української влади зустріти мирні протести на київському Майдані спецназом, бульдозерами і палицями, а не повагою до демократичних прав і людської гідності, - сказано у заяві держсекретаря. - Під дзвін церковних дзвонів посеред диму на вулицях Києва Сполучені Штати стоять з народом України. Він заслуговує на краще".

Заява Держдепартаменту надійшла в той час, як у Києві перебуває з візитом заступник держсекретаря у справах Європи і Євразії Вікторія Нуланд та верховна уповноважена ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон.

Жаль Європи

У середу баронеса Ештон має знову зустрітися з президентом Януковичем. Напередодні увечері вона вже провела зустріч з президентом України, а також відвідала наметове містечко на Майдані, де демонстранти скандували її ім'я.

Кетрін Ештон у заяві висловила жаль з приводу застосування сили міліцією під час спроб "усунути з центру Києва мирних демонстрантів".

"Владі не треба було діяти під прикриттям ночі, щоб розмовляти із суспільством за посередництва поліції", - додала вона.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров заперечив, що загони "Беркуту" застосовували проти демонстрантів силу, а спроби штурму Майдану назвав намаганнями відновити роботу місцевої влади.

Польща: влада України втратила довіру

Міністерство закордонних справ Польщі вважає, що застосування сили до мітингувальників призводить до того, що влада України втрачає довіру світу.

"МЗС висловлює глибоку стурбованість у зв'язку з подіями минулої вночі в Києві. Ми засуджуємо застосування сили проти мирних акцій... Такими діями Україна втрачає довіру на міжнародній арені, що буде дуже важко відновити", - сказано в заяві Варшави.

Польща висловлює солідарність із українським суспільством і мирними протестами і висловлює надію на те, що проти мітингувальників не будуть застосовувати силу.

МЗС Польщі закликає представників Європейського Союзу і Державного департаменту США, які перебувають зараз у Києві, знайти вихід із ситуації шляхом посередництва між сторонами протистояння в Україні.