Іспанія блокуватиме референдум за незалежність Каталонії

Каталонія

Іспанський уряд заявив, що блокуватиме наміри партій у Каталонії провести референдум щодо незалежності регіону 9 листопада наступного року.

"Опитування не буде", - сказав міністр юстиції Альберто Руїс-Галардон невдовзі після того як президент Каталонії Артур Мас оголосив про наміри.

За словами останнього, каталонським політикам вдалося погодити дату та два запитання, які плану.nm винести на референдум: чи хочуть люди, аби Каталонія була державою, і чи хотіли б вони, щоб це була незалежна держава.

І правляча "Народна партія" прем'єр-міністра Маріано Рахоя і соціалістична опозиція вже давно дали зрозуміти, що вони виступають проти референдуму.

Як передав кореспондент ВВС з Мадрида, згідно з іспанською конституцією, референдум може оголосили лише національний уряд у столиці, а не уряди 17 автономних співтовариств Іспанії, одним із яких є Каталонія.

Населення Каталонії - 7,5 людей, це один з найбільш розвинених регіонів Іспанії. Він і без того має широку автономію, але недавня економічна криза дала новий поштовх каталонським націоналістам.

У вересні прихильники незалежності утворили живий ланцюг крізь весь регіон.

Раніше Артур Мас заявляв, що у разі блокування референдуму Мадридом, він перетворить регіональні вибори, які мають відбутися у 2016 році, на голосування щодо незалежності.

Опитування громадської думки вказують на те, що каталонці рівномірно розділені щодо питання відокремлення.

ЄС і НАТО вже попередили, що Каталонію виключать із тих структур у разі відділення від Іспанії.

Минулого року націоналісти перемогли у ще одному іспанському регіоні, Країні Басків.

Новини на цю ж тему