Путін про Україну: Росія нічого нікому не нав'язує

Володимир Путін Копирайт изображения AFP
Image caption Володимир Путін виступив зі щорічним посланням Федеральним Зборам

Росія "нічого нікому не нав'язує" і готова працювати на експертному рівні з Україною з питань щодо Митного союзу, заявив президент Володимир Путін під час виступу перед російськими Федеральними Зборами.

Російський президент зазначив, що Україна ще до протестних подій у Києві заявила про бажання бути присутньою в Митному Союзі як спостерігач та була зацікавлена у приєднанні до окремих угод союзу.

Тим часом, глава зовнішньополітичного відомства ЄС Кетрін Ештон у четвер заявила, що президент України Віктор Янукович запевнив її у своїх намірах підписати угоду з ЄС.

"Ми нічого нікому не нав'язуємо, але якщо у наших друзів є бажання спільної роботи, ми готові до продовження цієї роботи на експертному рівні", - сказав пан Путін, якого цитує агенція "Інтерфакс".

Російський лідер також зазначив, що проект Митного союзу базується на реальних економічних інтересах, і додав, що його не треба протиставляти Євросоюзу.

"Наш інтеграційний проект заснований на рівноправності, на реальних економічних інтересах. Будемо послідовно просувати євразійський процес, не протиставляючи його іншим інтеграційним проектам, зрозуміло, і такому зрілому інтеграційному проекту як європейський", - заявив Володимир Путін.

Минулого тижня, коли президент Янукович здійснив короткий візит до російського Сочі, повертаючись із Китаю, у пресі з'явилися повідомлення, що на зустрічі з Путіним він погодився на вступ України до Митного союзу.

Однак згодом речники обох президентів спростували цю інформацію і заявили, що питання можливого приєднання до Митного союзу на зустрічі Януковича і Путіна не обговорювалося.

У листопаді український уряд вирішив зробити паузу у підготовці до підписання Угоди про асоціацію з ЄС, пославшись на економічний тиск Росії.

Відтак Україна не підписала угоду з ЄС на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі 29 листопада, що спровокувало масові проєвропейські протести в українських містах.