Ахметов: "Я - за стіл переговорів"

Віктор Янукович і Рінат Ахметов Копирайт изображения UNIAN
Image caption Журналісти кажуть, що мовчанку Ахметов перервав після зустрічі із представницею Держдепу США

Власник фінансово-промислового холдингу СКМ і, за багатьма рейтингами, найбагатший українець Рінат Ахметов закликав політиків та учасників масових акцій протесту розпочати переговори.

За словами бізнесмена, проєвропейські протести - свідчення демократичності України, однак те, що постраждали люди "є неприпустимим".

Раніше заяву з приводу масових проєвропейських протестів зробив інший український бізнесмен, Віктор Пінчук.

У розміщеній на сайті СКМ заяві пан Ахметов твердить, що його компанія вже висловила своє ставлення до подій в Україні, і він цілком їх поділяє.

"У ці дні багато хто хоче знати моє особисте ставлення до подій", - йдеться у заяві Ріната Ахметова.

За його словами, Україна і президент три з половиною роки "йшли європейським шляхом", і за цей час було "дуже багато зроблено".

"У Вільнюсі угоду не було підписано. І в усіх виникло запитання – що сталося?.. Люди почали шукати відповіді на ці запитання і вийшли на Майдан", - заявив пан Ахметов.

"Найкращий шлях"

Бізнесмен наголосив, що вихід людей на мирні акції, свідчить про те, що "Україна – вільна демократична країна", однак засудив те, що під час цих акцій постраждали люди.

"Те, що в ці дні постраждали люди, є неприпустимим", - додав він.

Найкращим шляхом вирішення ситуації, за словами пана Ахметова, є переговори.

"Я – за стіл переговорів. Щоб політики, влада, опозиція, моральні лідери країни сіли за стіл переговорів і прийняли те рішення, яким ми будемо пишатися", - наголосив він.

Напередодні інший український мільярдер Віктор Пінчук в коментарі Financial Times висловив підтримку учасникам Євромайдану.

За його словами, те, що вільні громадяни сформували власну думку і говорять про це, дає йому "величезний оптимізм щодо майбутнього нашої країни".

Раніше очолювана бізнесменом Дмитром Фірташем Федерація роботодавців України також засудила побиття мирних демонстрантів, закликала владу й опозицію сісти за стіл переговорів, аби виробити план дій, що виведе економіку країни з кризи.

Водночас оглядачі звертають увагу на те, що попри підтримку Євромайдану на словах з боку пана Ахметова, Фірташа та Пінчука, депутати, які входять у сфери їхнього впливу у Верховній Раді не проголосували за відставку уряду Миколи Азарова.