Євромайдан готується до провокацій

Майдан Незалежності
Image caption Мітингарі звели нові барикади на підступах до Майдану Незалежності

У Києві на Європейській площі вночі працівники комунальних служб розпочали прибирання снігу. На ранок на площу завезли металеві конструкції для монтування сцени для провладного мітингу.

Опозиція побоюється, що уряд готує масштабні провокації під час масових акцій прибічників і противників Євромайдану, які відбудуться цими вихідними у Києві, однак в уряді спростовують це.

Лідер "Єдиного Центру" Віктор Балога заявив, що провокації зокрема можуть статися на мітингу, який організовує влада.

"Вона (влада -ред.) шукає привід для введення надзвичайного стану, адже ціна питання - збереження влади", - заявив політик в ефірі "Громадського ТБ".

Про можливість провокацій заявив також лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк у коментарі "Радіо Свобода".

За його словами, влада звозить людей до Києва, аби розпочати "громадянський конфлікт, вводити надзвичайний стан, вводити війська, вводити "Беркут", розганяти Майдан".

"Це новина, на яку ми маємо дуже серйозні підтвердження, і ми не дамо можливості це зробити Віктору Януковичу", - заявив пан Яценюк.

Він сказав, що до Києва з усіх населених пунктів України передислокуються співробітники правоохоронних органів і їхня кількість на вихідних може досягти 80 тисяч.

Тим часом, на Майдані Незалежності триває антиурядова акція протесту, в якій бере участь кілька тисяч людей. Провладний мітинг відбувається у Маріїнському парку Києва.

Влада спростовує

Голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов у інтерв'ю BBC Україна заявив, що влада, на його думку, не розглядає варіант запровадження надзвичайного стану.

"Я думаю, зараз ніхто такого варіанту не розглядає. Але все залежить від того, як розвиватиметься ситуація. Якщо вона загрожуватиме людям, то, мабуть, так. А якщо не буде, то ніхто його використовувати не буде", - сказав політик.

У Міністерстві внутрішніх справ України також зазначили, що додаткові сили міліції прибувають до Києва лише для ротації, а глава Міністерства оборони заперечив можливість участі армії не в політичних акціях.

"Інформація, розповсюджена окремими ЗМІ про нібито залучення Збройних сил до політичних акцій, які проводяться в Києві, зокрема, із організації їх матеріально-технічного й іншого забезпечення, не відповідає дійсності", - наголосив міністр оборони Павло Лебедєв.

У неділю об 12:00 опозиція проведе чергову акцію на Майдані Незалежності, метою якої, як заявив лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк, є "не дати можливості Віктору Януковичу підписати угоду про вступ України в Митний союз".

Партія регіонів також заявила про намір провести на вихідних масовий мітинг на підтримку політики президента щодо підписання Угоди про асоціацію з ЄС після підготовки економічних умов для цього.