На Європейській площі відбувся мітинг на підтримку президента

Копирайт изображения Reuters

На Європейській площі Києва відбувся мітинг прихильників чинної влади.

За даними МВС, на нього прийшло близько 60 000 тисяч людей.

Партія регіонів заявляла про 200 000 тисяч, але кореспондент Російської служби BBC повідомив про кілька десятків тисяч.

Провладний мітинг проходив зовсім близько від табору "Євромайдану" на Майдані Незалежності, де зібралося більше ніж 10 000 мітингувальників. На вечір тут анонсовано концерт гурту "Океан Ельзи".

Дві акції відгороджені одна від одної автобусами з міліцією, вантажівками та ланцюгами правоохоронців.

Перед учасниками мітингу виступив, зокрема, прем'єр-міністр Микола Азаров. Він заявив, що пауза, яку уряд узяв у стосунках із ЄС, пішла на користь українському народу, а також закликав протестувальників із Євромайдану розійтися - із тим, щоб кризу розв'язували політики.

Бюджетники?

У п'ятницю кореспонденти BBC із кількох регіонів повідомили про те, що до Києва організовано відправляють тисячі людей для участі у провладних акціях.

Наприклад, кореспондент із Донецька була свідком того, як із міського вокзалу відправився поза розкладом потяг із мітингувальниками.

Біля вагонів керівники груп перевіряли списки і ставили позначки. Серед учасників "антимайдану" виявилися працівники бюджетних і комунальних підприємств, державних шахт, а також пенсіонери. Вони запевняли, що їдуть до столиці за власним бажанням.

Вчителька російської мови і літератури Наталія Молодецька сказала BBC, що їде до Києва висловити свою позицію: "Питання про те скільки це коштує не стояло. Ми їдемо висловити свою позицію, підтримати нашого Президента, уряд. Ми проти того, щоб руйнували пам'ятники, знищували Київ - столицю Київської Русі. Хочемо, щоб усі питання вирішувалися цивілізовано, культурно".

Водночас кримський кореспондент BBC, який поспілкувався з пасажирами аналогічного потягу, почув, як вони обговорювали між собою винагороду за участь у мітингу. Звучали суми від 200 до 400 гривень на добу, повідомляє кореспондент.

Утім, на телекамери люди запевняли, що їдуть безкоштовно.

Водночас депутат від Партії регіонів Олег Царьов заперечив, що його сила платить людям за участь у акції.

Відповідаючи у суботу на питання журналістів про правдивість цієї інформації, він сказав: "Я вважаю , що це ваші домисли ... Люди прийшли сюди, бо хочуть, щоб їх почули".

Опозиція також заявляла, що влада примушує до участі в акції бюджетників.

Наприклад, голова фракції "Батьківщина" Тетяна Меліхова заявила, що в Києві держадміністрація зобов'язала комунальні підприємства надіслати на мітинг по 15 працівників, а бюджетні установи - 5-10.

Страх перед провокаціями

Хоча влада це спростовує, опозиція побоюється, що уряд готує масштабні провокації під час масових акцій прибічників і противників Євромайдану.

Зокрема, лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк сказав, що до Києва з усіх населених пунктів України передислокують співробітників правоохоронних органів і їхня кількість на вихідних може досягти 80 тисяч.

Інформацію про те, що влада нібито готує провокації, заперечив президент Віктор Янукович.

"Я також начитався Інтернету різного, - сказав президент у ході круглого стола у палаці "Україна". - Все це емоції, провокації і розхитування ситуації. Хто в цьому зацікавлений, ми потім зрозуміємо".

Своєю чергою у міністерстві внутрішніх справ України зазначили, що додаткові сили міліції прибувають до Києва лише для ротації, а голова міністерства оборони заперечив можливість участі армії у політичних акціях.