США стежитимуть за ситуацією в Україні на вихідних - Держдеп

Копирайт изображения Reuters
Image caption В Україну їде сенатор, який мало не став президентом США у 2008 році

На вихідних до Києва приїдуть двоє американських сенаторів - республіканець Джон МакКейн і демократ Кріс Мерфі.

Про це повідомили речники обох сенаторів.

Крім того, у п'ятницю група сенаторів представили проект резолюції, у якій закликали уряд США розглянути питання про санкції щодо українських чиновників у разі подальшого насильства щодо мирних демонстрантів.

У неділю в столиці пройдуть дві масові акції протесту - Народне віче опозиції та акція на підтримку курсу президента. Президент у п'ятницю оголосив мораторій на застосування сили до мітингувальників, але опозиція каже, що в це не вірить.

Крім того, опозиція попереджає про можливі провокації в цей день.

Держдепартамент США у п'ятницю попередив, що пильно слідкуватиме за ситуацією в Києві на вихідних і висловив розчарування, що круглий стіл між владою та опозицією був "непродуктивним".

США стежитимуть за ситуацією

"Сенатор МакКейн їде до Києва, щоб зустрітися з представниками влади, лідерами опозиції та громадянського суспільства, які працюють над тим, щоб визначити майбутнє своєї країни", - повідомив агенцї AFP речник пана МакКейна Брайан Роджерс.

МакКейна вважають голосом республіканців із питань іноземної політики. У 2008 році він був кандидатом від республіканців на виборах президента США, програвши Бараку Обамі. А демократ Мерфі є головою підкомітету Сенату із європейських питань.

У п'ятницю Державний департамент США попередив, що пильно слідкуватиме за ситуацією в Києві і закликав українську владу утриматися від застосування сили щодо мирних протестувальників.

"Абсолютно необхідно, щоб протести на цих вихідних пройшли мирно", - заявила речниця Державного департаменту Марі Гарф.

Вона також висловила розчарування "непродуктивністю" українського круглого столу, який відбувся у п'ятницю.

"Ми розчаровані, що дискусії, які почалися ... між президентом та опозицією були явно непродуктивними, - заявила пані Гарф. - Тому ми, без сумніву, будемо спостерігати за подіями кількох наступних днів".

Санкції

Тим часом група сенаторів від Республіканської і Демократичної партій представили проект резолюції, яка закликає до "мирного і демократичного врегулювання" української кризи.

"Українці вийшли на вулиці, бо знають, що уряд продав їх за короткострокову грошову допомогу від Росії, і вони справедливо переживають про довгострокові економічні наслідки для економіки України", - ідеться в заяві авторів проекту, яку цитує Reuters.

Проект резолюції внесли в Сенат уже згаданий Кріс Мерфі, а також Рон Джонсон, головний представник республіканеців у підкомітеті з європейських питань, демократи Джіен Шахін і Дік Дурбін.

Якщо Сенат проголосує за цей документ, адміністрація президента Обами і Конгрес США повинні будуть розглянути питання про санкції щодо осіб, відповідальних за насильство стосовно мирних демонстрантів.

Зокрема ідеться про заборону в'їзду до США та замороження активів.

"У резолюції чітко вказано, що подальше насильство з боку уряду матиме наслідки для наших двосторонніх відносин", - ідеться в заяві авторів проекту.