Нельсона Манделу поховали у рідному селищі

Похорон Копирайт изображения AP

У рідному селі Нельсона Мандели - Куну – поховали першого чорношкірого президента Південно-Африканської Республіки, який помер 5 грудня у віці 95 років.

Церемонія почалася у величезному білому наметі, який встановили спеціально для такої нагоди.

У церемонії взяли участь близько 4,5 тисяч людей, серед яких були урядові делегації з багатьох країн.

Однак на завершальну церемонію допустили лише 400 осіб, у тому числі вдову Нельсона Мандели Грасу Машел та чинного президента ПАР Джейкоба Зуму.

Похоронна церемонія містила елементи державного похорону та племінних традицій Хоса.

Труну з тілом Мандели доставили в Куну у суботу. Минулої ночі її охороняли члени його клану.

Уночі присутні традиційно згадували події з життя Мандели, розповідали про нього духам його предків, які, як вважається , готуються прийняти покійного у свій світ.

Левова шкіра

Після того, як труну з тілом Нельсона Мандели доставили в Куну, її покрили левовою шкірою. Біля труни перебував старійшина роду, який повинен говорити з "духом тіла".

Британію на похороні Нельсона Мандели представив принц Уельський. На церемонію також приїхали президенти кількох африканських країн і віце-президент Ірану.

Церемонія прощання з Манделою, який вважається в ПАР батьком нації, відбулася минулого вівторка на стадіоні в Йоганнесбурзі. Потім три дні труну з його тілом виставляли для прощання в Преторії, де попрощатися з першим темношкірим президентом прийшло близько 100 тисяч осіб.

У суботу літак південноафриканських військово-повітряних сил доставив труну з тілом Мандели до міста Мтату, яке знаходиться за 32 кілометри від Куну.

Труну везли на катафалку. Уздовж шляху проходження кортежу стояли юрби людей, які розмахували прапорами і співали.

"Він був нашим батьком"

На очах багатьох з тих, хто прийшов провести кортеж із труною, були сльози. Однак багато і посміхалися, оскільки були щасливі, що можуть провести в останню путь людину, з ім'ям якого пов'язують перемогу над апартеїдом у Південній Африці.

Як передає кореспондент ВВС Мілтон Нкосі, багато жителів Куну вітали повернення додому свого визволителя.

Президент ПАР Джейкоб Зума у прощальному слові назвав Манделу "гігантською постаттю" і "демократом, що розумів світ".

"Він був нашим батьком, він був нашим опікуном. Ми завжди будемо берегти його в наших серцях", - заявив президент Зума .

У молодості Нельсон Мандела брав активну участь у боротьбі проти апартеїду в Південній Африці. У 1962 році його засудили до довічного ув'язнення за політичну діяльність, яку визнали терористичною.

Мандела вийшов на свободу через 27 років. У 1994 році його обрали президентом ПАР.

У 1993 році Мандела отримав Нобелівську премію миру.