ЦВК: вибори в п'яти округах проходять без порушень

ЦВК Копирайт изображения Ukrinform
Image caption Голосування триватиме до 20:00.

Інформація про будь-які надзвичайні події на виборчих дільницях до Центральної виборчої комісії не надходила, голосування розпочалося вчасно, дільничні комісії працюють відповідно до закону, заявив голова ЦВК Михайло Охендовський.

Вибори відбуваються у п’яти округах №94 (Київська область), 132 (Первомайськ, Миколаївська область), 194 і 197 (Черкаська область), а також 223 (Київ, Шевченківський район).

За інформацією, розміщеною на сайті ЦВК, станом на 11:03 на чотирьох дільницях (№ 94, 132, 197, 223) проголосували 2,5% виборців - 15 тис. 353 людини (від загального числа 606 тис. 960 осіб).

З 194-го округу поки не надійшла інформація.

Голосування триватиме до 20:00.

ЦВК зобов'язана встановити результати виборів в одномандатних округах до 30 грудня включно.

Без порушень?

Голова ЦВК Михайло Охендовський зазначив, вживаються усі необхідні заходи "для того, щоб голосування відбулося спокійно та організовано, а підрахунок голосів і підбиття підсумків голосування в округах були проведені згідно з вимогами закону".

Він також наголосив, що "голос кожного виборця має бути врахований саме так, як він був відображений в бюлетені".

За словами пана Охендовського, окремі затримки початку голосування були "поодинокими, становили лише кілька хвилин і мали технічний характер".

"Вочевидь, що такі затримки не будуть мати суттєвого значення для процедури голосування в цілому", - зазначив голова ЦВК, якого цитує "Інтерфакс-Україна".

Разом з тим спостерігачі громадська організація "ОПОРА" та Комітету виборців України заявляють про певні порушення на дільницях.

Так, спостерігачі заявляють про незаконне розміщення передвиборчої агітаційної продукції кандидатів у депутати Руслана Бадаєва та Юрія Кармазіна на стовпах у селищі Гребінки у 94-му окрузі.

На окрузі у Первомайську (132) кілька дільниць відкрилися без кворуму, присутні були лише по 8 осіб з 10 необхідних.

Раніше з'явилися повідомлення, що на столичному окрузі №223 депутатів та журналістів не пускали до приміщення ОВК.

Як повідомив спостерігач від виборчого штабу кандидата від "Батьківщини" Михайла Булатецького Ярослав Юрчишин, виборчому окрузі №194 у Черкасах застосовували схему підвозу проплачених виборців на дільниці.

Кількість кандидатів

Довибори в п’яти округах проходять за мажоритарною системою, тому виборці одержать бюлетені для голосування за кандидатів, які висуваються політичними партіями, або балотуються в порядку самовисування.

У повторних парламентських виборах бере участь 151 кандидат – 108 самовисуванців та 43 кандидати від партій.

Так у 94 виборчому окрузі балотуються 38 кандидатів, в 132 окрузі – 11 кандидатів, у 194 та 197 виборчих округах – 16 кандидатів, у 223 окрузі - 70 кандидатів.

Єдині кандидати від парламентскьої опозиції: №94 - Андрій Лозовий , №132 - Аркадій Корнацький, №194 - Микола Булатецький , №197 - Леонід Даценко та №223 - Юрій Левченко.

Партія регіонів формально не бере участі в нинішньому виборчому процесі, оскільки офіційних кандидатів ПР не висувала. Втім, деякі кандидати, пов'язані з Партією регіонів, балотуються, як самовисуванці.

Раніше було скасовано реєстрацію 59 кандидатів.

Зокрема, 5 грудня ЦВК скасувала реєстрацію кандидата в депутати від "Батьківщини" Віктора Романюка. Підставою для такого рішення була ухвала Вищого адміністративного суду України.

Віктор Романюк вів виборчу кампанію з Італії, де переховується від українських правоохоронців.

Виборча кампанія з повторних виборів Ради стартувала 16 жовтня. Передвиборна агітація завершилася о 24:00 13 грудня.

Спостерігають за перебігом виборчого процесу 6148 офіційних спостерігачів від кандидатів, майже 3 тисячі спостерігачів від громадських організацій та 385 міжнародних спостерігачів.