ГПУ: Клюєв не причетний до розгону Євромайдану

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Опозиція вимагає відставки Клюєва та Азарова

Генеральна прокуратура заперечує причетність секретаря Ради національної безпеки й оборони Андрія Клюєва до розгону учасників мітингу за євроінтеграцію України 30 листопада в Києві.

"Слідством установлено, що секретар РНБО Андрій Клюєв не має ніякого відношення до подій, які відбулися в ніч із 29 на 30 листопада на Майдані Незалежності. Розслідування у цій справі триває", - сказав перший заступник генерального прокурора Віталій Білоус.

У прес-службі відомства також повідомили, що Андрій Клюєв у понеділок з власної ініціативи прибув до слідчого управління Генпрокуратури , де його допитали.

Андрій Клюєв заперечує свою причетність до розгону учасників мирного мітингу у ніч на 30 листопада в Києві.

За інформацією Віталія Білоуса, 16 грудня до ГПУ повторно викликали і відстороненого від виконання обов’язків голову Київської міської державної адміністрації Олександра Попова. Це, за словами заступника генпрокурора, пов'язано з перевіркою ситуації з публікацією частини протоколів допитів.

"Слідчим шляхом встановлено, що саме Попов сприяв розповсюдженню матеріалів слідства. Слідство вважає, що факт сприяння в розповсюдженні даної інформації ставить під сумніви окремі частини свідчень Попова. І у зв'язку з цим, слідчим були перевірені всі його свідчення", - сказав Білоус.

Раніше в ЗМІ з'явилися нібито копії протоколів допитів Сівковича й Попова, у яких згадується ім'я Андрія Клюєва як одного з замовників розгону Євромайдану.

"Операція з дискредитації"

Секретар Ради Нацбезу Андрій Клюєв назвав всі звинувачення на свою адресу спланованою провокацією - після того, як опозиція заявила, що він повинен нести відповідальність за розгін Євромайдану.

"Враховуючи масу дезінформації, яка останнім часом з'являлася в ЗМІ, а також звинувачення на мою адресу з боку окремих політиків, не можу не відреагувати", - ідеться в заяві, що з'явилася на сайті РНБО у понеділок.

"Це частина очевидної добре спланованої операції з дискредитації для досягнення конкретних політичних цілей", - підкреслив Андрій Клюєв.

Секретар РНБО також заявив, що сьогодні сам піде до Генеральної прокуратури України і відповість її представникам на всі їхні запитання.

"Я впевнений, що об'єктивне розслідування покаже безпідставність усіх звинувачень на мою адресу", - заявив Клюєв.

Битва за ялинку

В ніч на 30 листопада міліція жорстоко побила людей на Майдані Незалежності під приводом того, що комунальникам треба встановити на площі ялинку і ковзанку. Це викликало масштабні акції протесту в столиці та багатьох містах України, що тривають і досі.

Мітингувальники, зокрема, вимагають провести розслідування і покарати винних.

Генпрокуратура лише за два тижні назвала підозрюваних у побитті. Це, зокрема, заступник Клюєва Володимир Сівкович. Слідчі підозрюють, що Сівкович разом із головою київської адміністрації Олександром Поповим тиснули на начальника київської міліції Валерія Коряка, вимагаючи розігнати демонстрантів.

Водночас "Українська правда" опублікувала, як стверджується, скани протоколів допиту пана Попова. Згідно з ними, київський голова заявив слідчим: на встановленні новорічної ялинки наполягав Клюєв.

У сканах сказано, зокрема, таке:

"29 листопада мені зателефонував голова РНБО Клюєв Андрій Петрович та повідомив, що ми, тобто комунальні служби, повинні бути готовими до завезення на Майдан Незалежності ... комплектуючих до ялинки і ковзанки і бути готовим наступного дня, тобто в суботу, 30 листопада, вести активні монтажні роботи".

"На випадок, якщо під час в'їзду вантажного транспорту на Майдан його рух буде заблоковано, міліція в цьому випадку надасть допомогу. Але яким чином вона (міліція) буде діяти, мені ні Клюєв, ні інші особи ... нічого не казали", - нібито сказав на допиті Олександр Попов.