ЦВК оголосила результати повторних виборів на п'яти округах

Вибори Копирайт изображения UNIAN

Центрвиборчком підрахував 100% протоколів із повторних виборів до Верховної Ради. У чотирьох із п'яти округів перемогли самовисуванці.

При цьому екзит-поли соціологічної групи "Рейтинг" зафіксували перемогу опозиції в трьох округах.

Спостерігачі заявили про порушення, а опозиція - про те, що не визнаватиме результати виборів у трьох округах.

Офіційні результати

За даними ЦВК, у 94-му окрузі, що на Київщині, упевнено переміг бізнесмен Руслан Бадаєв, набравши 58,3% голосів. На початку грудня суд зняв із виборів опозиційного кандидата в цьому окрузі Віктора Романюка.

Депутатом Верховної Ради від 132-го округу, що на Миколаївщині, став самовисуванець Микола Круглов із результатом 47,9%. Аркадій Корнацький із "Батьківщини" відстав від нього лише на 2,5%.

У Черкаській області в 194-му окрузі переміг співак Михайло Поплавський (53,5%), у 197-му - опозиціонер Леонід Даценко (62%).

У 223-му окрузі Києва із 44,9% голосів лідирує Віктор Пилипишин, колишній голова адміністрації Шевченківського району столиці. Його головний конкурент Юрій Левченко зі "Свободи" набрав 40,6% голосів.

Загальна явка на повторних виборах склала 48,4%.

Опозиція не визнає

Спостерігачі Парламентської асамблеї Ради Європи відзначили належну організацію голосування на виборах, але кажуть про порушення після закриття виборчих дільниць, а також зловживання адмінресурсом, фінансове стимулювання виборців і значну кількість "технічних кандидатів".

А Комітет виборців України заявляє, що вибори не відповідали принципам і стандартам демократії.

Водночас місія Європейської мережі зі спостереження за виборами (ENEMO) відзначає прогрес в організації та проведенні виборів порівняно з голосуванням 2012 року.

Опозиція каже, що чесний підрахунок голосів вдалося забезпечити лише в одному з черкаських округів, де переміг Леонід Даценко, а тому вони не будуть визнавати результати.

Аркадій Корнацький, який балотувався на Миколаївщині, стверджує, що влада застосувала проти нього на виборах адмінресурс, використовувала прямий підкуп виборців та так звані "каруселі".

У понеділок кандидат заявив, що визнавати результат на цьому окрузі "Батьківщина" не буде і вимагатиме розслідування та перерахунку бюлетенів.

Що ж до 194-го округу на Черкащині, то опозиція заявляє про масову скупку голосів на користь Михайла Поплавського.

У "Свободі", чий представник Юрій Левченко балотувався в Києві, також заявляють про кричущі порушення і не визнають результатів.

"Це генеральна репетиція фальсифікацій президентських виборів, дочасних або чергових", - заявив у понеділок голова цієї політсили Олег Тягнибок.