Анґела Меркель утретє стала канцлером Німеччини

Анґела Меркель після голосування Копирайт изображения Getty
Image caption Анґела Меркель після голосування

Німецький Бундестаґ затвердив Анґелу Меркель на посаді канцлера Німеччини.

Пані Меркель очолила так звану велику коаліцію між правоцентристським блоком ХДС/ХСС і соціал-демократами (СДПН). Коаліція має 504 із 631 місць у нижній палаті парламенту.

За пані Меркель проголосували 462 депутати, дев'ятеро утрималися.

Оглядачі відзначають, що Німеччина навряд чи змінить свою позицію щодо бюджетної дисципліни.

Але СДПН, яка прийняла рішення підтримати коаліцію в неділю після нелегких переговорів, виторгувала запровадження в країні мінімальної заробітної платні. Тепер з 2015 року німці зароблятимуть не менше 8,5 євро на годину.

Новий уряд, як відзначає кореспондент BBC в Берліні, буде дещо лівішим, ніж попередній, коли союзниками ХДС/ХСС була ринково-орієнтована Вільна демократична партія.

Але соціал-демократи все ж матимуть меншість в уряді, і сумнівів, що усім керуватиме Меркель, ні в кого немає, каже кореспондент.

Німеччина - найбільша за кількістю населення та ВВП країна Європи, а тому вона справляє значний вплив на прийняття рішень у Єврозоні.

Нові обличчя

"Я визнаю результати виборів і дякую вам за довіру", - сказала пані Меркель після голосування у Бундестазі. Щойно ззатвердженому канцлеру подарували квіти.

150 депутатів голосували проти неї - зокрема представники Лівої партії та "зелені". Вони мають 127 місць у парламенті, а це значить, що Меркель не підтримали ще принаймні 23 депутати від коаліції.

Переговори про створення цієї коаліції були найдовшими від часів Другої світової війни. Пані Меркель довелося звернутися до соціал-демократів, бо вільні демократи на вересневих виборах не змогли пройти до парламенту.

Врешті-решт ХДС/ХСС і СДПН підписали 185-сторінкову угоду, що називається "Окреслюючи майбутнє Німеччини".

Блок Меркель у новому уряді матиме 10 міністрів із 16. Зокрема, уже відомо, що міністром фінансів залишиться Вольфганг Шойбле.

"Його ім'я є символом стабільності євро і рада, що він і далі працюватиме", - сказала пані Меркель після того, як з'явилася новина про його затвердження.

За квотою СДПН міністерство економіки очолить голова партії Зіґмар Ґабріель (він же стане заступником канцлера), а міністром закордонних справ стане Франк-Вальтер Штайнмаєр, який уже очолював це відомство у першій коаліції Меркель.