У Москві не підписували таємних документів - АП

круглий стіл

Голова Адміністрації президента Сергій Льовочкін запевнив, що президент Віктор Янукович не підписував жодних таємних документів у Москві.

Пан Льовочкін зачитав список з 14 документів, які були підписані на засіданні українсько-російської комісії за участі президентів двох країн 17 грудня, повідомляє кореспондент ВВС Україна.

Серед цих документів додатки до газового контракту між "Нафтогазом" та "Газпромом" про зниження ціни на російський газ для України з нинішніх 400 до 268,5 доларів за тисячу кубів, міжурядові галузеві угоди, меморандуми порозуміння для зняття проблем у сфері товарообігу, а також план українсько-російських заходів щодо відзначення ювілею Тараса Шевченка.

"Це перелік документів є вичерпним. Інших документів не було підписано", - сказав Сергій Льовочкін.

Раніше влада повідомила, що Росія погодилася надати Україні кредит у 15 млрд доларів шляхом купівлі українських державних облігацій за кошти російського стабілізаційного фонду.

Водночас деталі угод залишаються невідомими, і це дає опозиції та експертам привід припускати, що справжня "ціна" угод із Росією може виявитися зависокою для України.

Віце-прем’єр-міністр Юрій Бойко, виступаючи на засіданні круглого столу, уточнив, що у формулі ціни на газ є понижуючий коефіцієнт.

Не втрачати ЄС

На круглому столі "Об'єднаємо Україну", який відбувається у Палаці "Україна" з ініціативи першого президента України Леоніда Кравчука, також присутні президенти Леонід Кучма та Віктор Ющенко.

Водночас президент Віктор Янукович на засіданні відсутній. Раніше він взяв участь в урочистому зібранні з нагоди Дня енергетика у Палаці "Україна".

Леонід Кучма заявив, що домовленості з Росією є важливими, але попри те, за його словами, не можна втрачати як партнера і Євросоюз.

"Цифри по газу і кредиту приємні, але ж ми можемо втратити партнера – Європейський Союз. Він на нас буде дивитися з позиції того, що з нами не можна мати справу, бо ми можемо зіскочити з потяга у будь-який момент", - сказав президент.

Він додав, що ЄС ще не відвернувся від України.

"Кватирка" в ЄС

Натомість перший віце-прем’єр-міністр Сергій Арбузов заявив, Україна шукає свій шлях до ЄС.

"Нам кажуть, що двері в ЄС відкриті. Ми шукаємо ці двері в ЄС і намагаємося туди увійти", - сказав пан Арбузов.

Він також розповів, що 12 грудня українська делегація провела переговори з єврокомісаром Штефаном Фюле.

"Вони були дуже жорсткими. Домовилися створити дві підгрупи щодо економічних проблем та щодо відносин з МВФ", - додав Сергій Арбузов.

Своєю чергою депутат від Партії регіонів Ганна Герман конкретизувала, які кроки має зробити Євросоюз, аби продемонструвати свою прихильність до України.

"Відкриті не двері, а маленька кватирка (До ЄС. – Ред.). Мають скасувати візи, це б показало людям на сході, що Євросоюз настроєний позитивно до України", - додала депутат.

Лідери опозиції на засідання не прийшли у зв'язку з тим, що на ньому відсутній президент Віктор Янукович. "Вимоги Майдану незмінні. Ми прийшли почути владу", - сказав перед початком засідання Сергій Соболєв, заступник голови фракції "Батьківщина".