Китай засудив військову стратегію Японії

Японія
Image caption Прем'єр Японії Сіндзо Абе (в центрі) прагне більш активної військової стратегії

Китай засудив нову стратегію національної безпеки Японії, звинувативши її у військовій експансії. Раніше Токіо оголосив про суттєве збільшення витрат на озброєння.

Речник міністерства оборони Китаю заявив, що такі дії Японії призведуть до зростання напруги в регіоні, повідомляє китайське державне інформагентство Сіньхуа.

"Китай рішуче виступає проти таких дій Японії", - йдеться у заяві представника китайського міноборони.

Він звинуватив Токіо у використанні своєї національної безпеки як приводу для військової експансії.

Цього тижня в Японії оголосили, що на озброєння в наступні п'ять років буде витрачено понад 230 млрд доларів.

Йдеться про придбання безпілотних літальних апаратів, бойових літаків, протиракетних есмінців, 52-х амфібійних десантних суден і 17-ти транспортних літаків Boeing Osprey з вертикальним зльотом і посадкою.

Загострення стосунків між Токіо й Пекіном відбувається на фоні тривалої територіальної суперечки через острови в Східнокитайському морі.

Оголошення про зростання військових витрат Токіо відбулося через кілька тижнів по тому, як Китай в односторонньому порядку оголосив про розширення своєї зони протиповітряної оборони (ADIZ) у Східнокитайському морі. До неї, зокрема, потрапили острови, які контролює Японія.

Японський прем'єр-міністр Сіндзо Абе каже, що його країна хоче розширити функції своїх збройних сил, діяльність яких суворо обмежує післявоєнна конституція.

За даними Стокгольмського інституту досліджень проблем миру, Японія посідає п'яте місце в світі за обсягом військових витрат, Китай - друге після США.

Новини на цю ж тему