Росія чекає на Україну у Митному союзі

Копирайт изображения Reuters
Image caption Віктор Янукович запевняє, що про вступ до Митного союзу на переговорах у Москві не йшлося

Росія хотіла б бачити Україну учасником євразійських інтеграційних процесів. Про це заявив голова МЗС Російської Федерації Сергій Лавров в інтерв'ю агентству "Інтерфакс".

За його словами, російсько-українські домовленості від 17 грудня підтверджують взаємний настрій на конструктивну роботу.

Раніше заступник міністра закордонних справ РФ статс-секретар Григорій Карасін повідомив, що на початку наступного тижня в Москві відбудеться Вища євразійська рада, в якій зокрема візьме участь президент України Віктор Янукович.

На сайті українського президента інформації про можливий візит поки що немає.

Росія чекає Україну

"Євразійські інтеграційні структури відкриті і для інших партнерів із СНД. Зрозуміло, ми зацікавлені бачити учасником цих процесів Україну при розумінні, що це - вибір українського народу", - зазначив голова МЗС Росії Сергій Лавров.

За його словами, результати засідання Російсько-української міждержавної комісії 17 грудня в Москві "стали наочним підтвердженням взаємного налаштування на конструктивну роботу".

"Великим внеском у зміцнення регіональної та міжнародної стабільності стали інтеграційні зусилля Росії, Білорусі та Казахстану в рамках Митного союзу та Єдиного економічного простору", - додав глава МЗС РФ.

Також пан Лавров підкреслив, що з 2015 року євразійська інтеграція має перейти на новий щабель зі створенням Євразійського економічного союзу.

Мовчанка України

Українське керівництво неодноразово спростовувало чутки про те, що Віктор Янукович у ході переговорів із Володимиром Путіним домовився про вступ України до Митного союзу.

У п'ятницю голова Адміністрації президента Сергій Льовочкін запевнив, що президент Віктор Янукович не підписував жодних таємних документів у Москві.

Пан Льовочкін зачитав список з 14 документів, які були підписані на засіданні українсько-російської комісії за участі президентів двох країн 17 грудня.

Серед цих документів додатки до газового контракту між "Нафтогазом" та "Газпромом" про зниження ціни на російський газ для України з нинішніх 400 до 268,5 доларів за тисячу кубів, міжурядові галузеві угоди, меморандуми порозуміння для зняття проблем у сфері товарообігу, а також план українсько-російських заходів щодо відзначення ювілею Тараса Шевченка.

Водночас перший віце-прем’єр-міністр Сергій Арбузов заявив, Україна досі прагне зближення із Європейським Союзом.

"Нам кажуть, що двері в ЄС відкриті. Ми шукаємо ці двері в ЄС і намагаємося туди увійти", - сказав пан Арбузов.