Альохіна і Толоконникова з Pussy Riot зустрілись у Красноярську

Марія Альохіна і Надія Толоконникова
Image caption У п'ятницю Альохіна і Толоконникова збираються провести прес-конференцію в Москві

Учасниці російського панк-гурту Pussy Riot Марія Альохіна і Надія Толоконникова, звільнені в понеділок за амністією, зустрілися в аеропорту Красноярська.

Представник красноярського аеропорту повідомила агенції РИА Новости, що Альохіна прилетіла до Красноярська з Москви о 09.40 за красноярським часом.

Учасниці Pussy Riot не бачилися близько півтора року, оскільки перебували в ув'язненні в різних колоніях.

Чоловік Толоконникової Петро Верзилов заявив агенції "Інтерфакс", що "зустріч пройшла радісно і дуже добре".

Учасниці Pussy Riot планують пробути в Красноярську два дні. "Вони обговорять за цей час правозахисний проект, про який заявляли напередодні після звільнення", - повідомив Верзилов.

За його словами, до Москви Толоконникова і Альохіна вилетять у четвер, а в п'ятницю проведуть прес-конференцію в російській столиці.

Марію Альохіну звільнили з нижегородської колонії вранці в понеділок, і у ніч на вівторок вона прибула до Москви.

Друга учасниця Pussy Riot, Надія Толоконникова, була відпущена за амністією через кілька годин після Марії Альохіної. Останній місяць ув'язнення вона провела в красноярської лікарні.

За словами Толоконникової, звільнення учасниць Pussy Riot пов'язане зі страхом російської влади, що Захід бойкотуватиме Олімпіаду-2014 в Сочі.

Толоконникова також оголосила про намір зайнятися захистом прав ув'язнених і сказала, що проведені за ґратами майже два роки не були втрачені даремно.

У серпні 2012 року суд засудив трьох учасниць групи Pussy Riot - Надію Толоконникову, Марію Альохіну та Катерину Самуцевич - до двох років позбавлення волі за скандальну акцію в храмі Христа Спасителя.

У жовтні 2012 року вирок щодо Самуцевич суд замінив на умовний термін.

Новини на цю ж тему