У Південному Судані знайшли масові поховання

Біженці Копирайт изображения Reuters
Image caption Десятки тисяч людей тікають від бойових дій

Представництво Верховного комісара ООН з прав людини повідомляє, що в Південному Судані, де триває громадянський конфлікт, виявили масові поховання.

Одна з могил у місті Бенту містить 14 тіл, інша, розташована неподалік на березі річки, - 20 тіл.

Раніше ООН повідомляла про більшу кількість тіл - 75.

Інспектори ООН також перевіряють інформацію про масові поховання у столиці країни - місті Джуба.

Тим часом, сили, лояльні президенту країни, заявили, що повернули під свій контроль місто Бор, яке раніше захопили повстанці екс-віце-президента країни Ріека Мачара.

Масові вбивства

Раніше з'явилися нові подробиці ймовірних убивств на етнічному ґрунті, скоєних протягом понад тижня насильства в Південному Судані.

Репортер в столиці Джуба цитує слова свідків про те, що сили безпеки країни розстріляли понад 200 людей, які належали переважно до народності нуер.

Ще один чоловік у Джубі сказав, що бойовики, котрі належали до етнічної групи динка, представники якої становлять більшість у країні, стріляли в людей у областях, заселених нуерами.

Тим часом гуманітарний координатор ООН Тобі Ланзер, який на вихідних був у місті Бор на північ від Джуби, розповів ВВС, що став свідком "найстрашніших речей, які можна собі уявити".

Насильство відбувається на тлі боротьби за владу між президентом Сальва Кіїром, який є представником динка, і його колишнім заступником Ріеком Мачаром, який є нуером.

Існують побоювання, що особисте суперництво між цими колишніми союзниками може призвести до масштабного конфлікту між народностями нуер і динка.

Уряд Південного Судану спростував свою причетність до насильства на етнічному ґрунті.

Повідомлення про насильство з'явилися по тому, як генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав Раду Безпеки, відправити ще 5,5 тис. військових до Південного Судану, де вже перебувають 7 тис. миротворців ООН.

Повстанці, які підтримують усунутого з посади колишнього віце-президента Мачара, минулого тижня захопили великі міста країни.

Десятки тисяч людей були змушенні тікати від бойових дій.

Як вважають, в ході боїв у країні загинули до тисячі людей, а на території будівель ООН знайшли тимчасовий притулок понад 40 тисяч мирних жителів.