Справу проти захисника Тимошенко передали до суду

Власенко
Image caption Сергій Власенко стверджує, що обвинувачення проти нього безпідставне

У партії "Батьківщина" заявляють, що влада має намір ув’язнити керівника групи захисту Юлії Тимошенко Сергія Власенка під час новорічних свят.

Про це у вівторок на брифінгу в Штабі національного спротиву заявили голова парламентської фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк та координатор штабу, депутат Верховної Ради Олександр Турчинов, повідомляє УНІАН.

Генеральна прокуратура України підтверджує, що передала до столичного Печерського районного суду справу про заподіяння паном Власенком тілесних ушкоджень його колишній дружині Наталії Окунській.

В опозиції раніше називали цю справу політичним переслідуванням опозиціонера.

Олександр Турчинов заявив, що мотивом ймовірного ув’язнення Сергія Власенка з боку влади є його "локалізація", а також "позбавлення Юлії Тимошенко права на захист напередодні остаточного розгляду її справи у Європейському суді з прав людини".

За його словами, у справі кількарічної давнини допитали 50 свідків, однак жоден з них не дав свідчень проти пана Власенка.

Арсеній Яценюк застеріг суддів Печерського райсуду, які розглядатимуть цю справу, від ухвалення неправосудних рішень та закликав закрити її.

Тим часом Генеральна прокуратура України підтвердила "Українським новинам" передачу до Печерського суду обвинувального висновку щодо Сергія Власенка.

У відомстві зазначили, що тепер суд повинен прийняти це провадження до розгляду та призначити дату попереднього слухання.

У листопаді Печерський районний суд обрав щодо Сергія Власенка запобіжний захід у вигляді застави у 22 940 грн, а також зобов’язав протягом двох місяців двічі на тиждень особисто відмічатися у Головному слідчому управлінні Генпрокуратури.

Крім того, суд заборонив йому залишати територію Києва, за винятком виїздів до Харкова для виконання функцій захисника Юлії Тимошенко.

Сам Сергій Власенко неодноразово стверджував, що звинувачення у побитті колишньої дружини безпідставні.