Команді Arctic Sunrise оголошують амністію

команда Greenpeace Копирайт изображения Reuters
Image caption У Greenpeace сподіваються, що учасники акції Новий рік святкуватимуть вдома

Всі члени команди судна Arctic Sunrise, затримані за акцію Greenpeace біля російської платформи "Прирозломна", в середу були викликані в Слідчий комітет для вручення постанов про припинення кримінальної справи за амністією.

Напередодні Слідчий комітет видав постанову про припинення кримінальної справи лише одному активістові Greenpeace, британцю Ентоні Перрету.

В російському відділенні Greenpeace Російській службі Бі-бі-сі повідомили, що протягом середи всі члени команди судна повинні бути сповіщені про амністію.

Одразу після припинення кримінальних справ іноземним громадянам, які брали участь в експедиції, можуть бути видані транзитні візи, необхідні для виїзду з Росії.

У Greenpeace розраховують, що екологи отримають всі необхідні документи до кінця цього тижня і зможуть зустріти Новий рік вдома.

Всіх 30-х членів команди Arctic Sunrise, серед яких був і один українець - кок Руслан Якушев, відпустили під заставу наприкінці листопада.

Вони були затримані 19 вересня російськими прикордонниками за спробу провести акцію протесту проти нафтовидобутку на платформі "Прирозломна" в Печорському морі.

Проти них порушили справу за статтею "піратство" і засудили до двох місяців арешту, а потім етапували в слідчі ізолятори Санкт-Петербурга. Жоден із заарештованих не визнав своєї провини.

Пізніше формулювання обвинувачення було пом'якшене на "хуліганство", а суд погодився випустити заарештованих під заставу.

18 грудня, набрала чинності постанова Держдуми Росії про амністію до 20-річчя російської конституції, під яку потрапили всі члени команди Arctic Sunrise.