ООН подвоїла кількість миротворців у Південному Судані

Південний Судан
Image caption Десятки тисяч людей змушені були залишити свої домівки через конфлікт

Міжнародна спільнота активізує зусилля, щоб покласти край кровопролиттю в Південному Судані, де протягом минулих 10 днів, як вважають, загинули тисячі людей.

Рада Безпеки ООН подвоїла кількість миротворців у країні до 12,5 тисяч військових.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун застеріг сторони протистояння в Південному Судані проти "військового вирішення конфлікту".

"Це політична криза, яка потребує мирного, політичного вирішення", - заявив він.

Насильство спалахнуло 15 грудня, коли президент Сальва Кіїр звинуватив колишнього віце-президента Ріека Мачару у підготовці державного перевороту.

Пан Мачар заперечує спроби захопити владу.

Державний секретар США Джон Керрі закликав і президента Кіїра, і лідера повстанців Мачара припинити військові дії й почати політичні переговори.

Як заявила речниця пана Керрі Дженніфер Сакі, у столиці Південного Судану, Джубі, перебуває спеціальний посланець США Дональд Бут, який намагається вмовити опонентів сісти за стіл переговорів.

Конфлікт призвів до виходу на поверхню етнічних розбіжностей у Південному Судані.

Президент Кіїр є представником народності динка, тоді як його екс-заступник Ріек Мачар представляє плем'я нуер.

У вівторок координатор з гуманітарних питань ООН у Південному Судані Тобі Ланзер заявив BBC, що в ході бойових дій могли загинути тисячі людей.

Південний Судан проголосив незалежність від Судану 2011 року. Тоді сподівалися, що цей крок покладе край давньому кривавому конфлікту.

Втім багата на нафту країна залишається етнічно та політично розділеною, а на її території діє чимало озброєних угруповань.

Новини на цю ж тему