Російські експерти не знайшли слідів отруєння Арафата

Ясір Арафат Копирайт изображения AFP
Image caption Ясір Арафат помер в 2004 році

Російське Федеральне медико-біологічне агентство (ФМБА) заявило, що палестинський лідер Ясір Арафат в 2004 році помер природною смертю, а не від радіаційного впливу.

"Ми закінчили всі експертизи, з нами погодилися. Ніякого повторного дослідження не потрібно. Людина померла своєю смертю, а не від радіаційного впливу" , - сказав голова ФМБА Володимир Уйба.

Раніше французькі судово-медичні експерти також виключили можливість отруєння пана Арафата. Вчені дійшли висновку, що він помер від загальної інфекції.

Версію можливого отруєння полонієм висунула група експертів зі Швейцарії, і це припущення підтримала вдова палестинського лідера Суха Арафат.

У швейцарській доповіді сказано, що в його тілі виявили "несподівано високий рівень полонію".

У доповіді також зазначалося, що висновки вчених можуть підтвердити підозри багатьох палестинців про отруєння пана Арафата.

Наступ Ізраїлю?

В офіційній медичній картці пана Арафата записано, що він помер від інсульту, причиною якого стало захворювання крові.

Однак тоді французькі лікарі не змогли визначити, що саме викликало це захворювання.

Багато палестинців продовжували стверджувати, що лідера палестинської автономії отруїли, і звинувачували в його смерті Ізраїль. Однак Ізраїль заперечує ці звинувачення.

Торік тіло пана Арафата ексгумували для проведення експертизи.

У липні 2012 року телеканал "Аль-Джазіра" показав документальний фільм, в якому говорилося, що вчені з Швейцарського інституту радіаційної фізики знайшли значні сліди високорадіоактивного токсичного матеріалу в особистих речах пана Арафата, в тому числі в куфії (головному уборі), які його вдова передала на експертизу після смерті свого чоловіка.

Швейцарські вчені наголошували, що не можуть зробити остаточних висновків частково тому, що від моменту смерті пана Арафата в 2004 році минуло багато часу.

Палестинський посол Фаєд Мустафа заявив в інтерв'ю РІА Новини, що висновки російських експертів не зупинять міжнародне розслідування смерті Ясіра Арафата.