Янукович оголосив війну корупції та анонсував кадрові зміни

Янукович
Image caption Президент не вперше оголошує боротьбу з корупцією

Президент України засудив опозицію за нібито маніпуляції настроями громадян, анонсував новий виток боротьби з корупцією та пригрозив керівникам обласних рад Західної України за сепаратистські дії.

Такі заяви Віктор Янукович зробив на початку засідання Ради регіонів, яке відбувається за безпрецедентних заходів безпеки в адміністрації президента. Урядовий квартал перекритий бійцями внутрішніх військ.

На засіданні присутні голови ОДА та керівники центральних органів влади.

Війна з корупцією та суспільний мир

На думку Віктора Януковича, серед ключових проблем, які існують в Україні, порушення прав і свобод громадян та корупція.

"Нам потрібно оголосити рішучу війну корупції. Одразу після нового року ми зберемося з цього приводу й будемо ставити питання ребром", - заявив президент.

Він пообіцяв створити спеціальну гарячу лінію, за допомогою якої громадяни та підприємці зможуть повідомляти про факти корупції у владі.

На думку президента, акцент робитиметься на корупцію в правоохоронних та контролюючих органах.

"Хто попадеться, як кажуть, під ці ножиці – я їм не заздрю", - пригрозив президент.

При цьому Віктор Янукович закликав всю країну до єднання задля уникнення потрясінь.

"Наша задача – маю на увазі владу – не допустити потрясінь. Має йти загальнонаціональний діалог. Треба шукати те, що буде об’єднувати державу", - сказав президент.

Віктор Янукович звинуватив опозицію в потрясіннях у державі, які, на його думку, стались через те, що політики спекулюють суспільними настроями.

"Не можу погодитись з опозиційними силами, які намагаються використати цю ситуацію у власних інтересах. Окремі лідери відверто спекулюють настроями, бажаннями наших громадян, намагаючись направити енергію на радикальні дії", - розповів Віктор Янукович.

"Гарячий привіт"

Президент вкотре наголосив, що Україна не відмовлялася від європейської інтеграції. За його словами, це не зупинка, а переосмислення та подальший рух.

"Очікую від уряду та парламентарів тісної взаємодії у ході проведення перемовин з підготовки Угоди, яка була б вигідна Україні", - заявив Янукович.

Керівник держави вкотре анонсував кадрові рішення, проте знову не уточнив, хто саме з чиновників може позбутись своїх посад.

"Ми будемо найближчим часом ухвалювати радикальні рішення, в тому числі, як я казав, і кадрові", - повідомив глава держави.

Проте на засіданні прозвучали і конкретні погрози, зокрема у бік обласних рад, котрі протягом останніх тижнів висловлювали недовіру місцевим державним адміністраціям.

"Деякі з місцевих керівників, а це стосується регіональних рад, особливо у західних регіонах, обрали шлях політиканства. Маю на увазі останні популістські заклики та рішення", - зауважив президент.

І тут же Віктор Янукович закликав присутніх правоохоронців не допустити таких рішень і сепаратизму: "Передайте їм гарячий привіт від мене особисто".

Дешевий газ і модернізація

На початку тижня Віктор Янукович під час зустрічі зі спікером Володимиром Рибаком запропонував ухвалити бюджет на 2014 рік до п'ятниці.

Проте Верховна Рада на позачергове засідання не збиралася. У четвер президент дав депутатам новий строк - до 16 січня.

Глава держави пообіцяв незабаром представити новий план довгострокових реформ і наголосив, що російський кредит дасть змогу модернізувати економіку.

"Просив би, Миколо Яновичу, ухвалити рішення щодо зниження ціни на газ для наших споживачів, щоб з 1 січня вони це відчули", - окремо звернувся він до прем’єр-міністра Миколи Азарова.

Президент висловив незадоволення з приводу повільної підготовки інфраструктури країни до Євробаскету-2015, а також висловив впевненість, що Україна має високі шанси отримати право на проведення зимової Олімпіади 2022 року.

Новини на цю ж тему