Азаров: позика від Росії не передбачає дострокового погашення

Микола Азаров Копирайт изображения kmu.gov.ua
Image caption Микола Азаров сказав, що російські посадовці були проти надання Україні кредиту

Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що завдяки домовленості з Росією про кредит Україна зміцнила свої валютні резерви і що угода про позику не передбачає дострокового її повернення або погашення.

"Московський кредит нам дав одне: стійкість наших валютних резервів... Ми збільшили свої валютні резерви, вони у нас зараз значні... Це означає що для нас відкрився ринок фінансових запозичень", - сказав пан Азаров в інтерв'ю представникам деяких українських телеканалів.

За словами прем'єра, Київ отримав від Москви допомогу, яку Україна чекала від МВФ, але не отримала її, тому що були "висунуті абсолютно неприйнятні умови", зокрема "глибока девальвація гривні".

Пан Азаров також виключив можливість дострокового повернення кредиту Росії.

"Домовленості двох президентів, і ті угоди, на яких ми підписали кредит, не передбачають жодних дострокових повернень і погашень", - сказав він.

Раніше російський перший віце-прем'єр-міністр Ігор Шувалов заявляв, що Росія завжди зможе вимагати повернення позики, оскільки виділення цих коштів оформлене за найжорсткішими юридичними процедурами.

Порятунок ситуації

Як зауважив Микола Азаров, президент Росії Володимир Путін в ході зустрічі йому сказав, що всі його міністри, окрім голови уряду, були проти надання Україні кредиту.

"І на їхньому місці, чисто з фінансово-економічного боку, я був би теж напевно проти", - сказав пан Азаров, наголосивши, що позика від Росії, "надана на таких умовах і так швидко", допомогла Україні "врятувати ситуацію".

17 грудня Росія та Україна досягли домовленості про те, що Росія купить українські євробонди на 15 млрд доларів, зокрема за рахунок коштів Фонду національного добробуту.

Щодо зближення України з ЄС прем'єр зазначив, що за всі роки переговорів з приводу Угоди про асоціацію Київ так і не отримав достойної пропозиції від Брюсселя. Микола Азаров поскаржившся, що в ЄС Україну "ніхто не кличе", а в Угоді про асоціації немає навіть згадки про перспективи членства.

Прем'єр також розкритикував умови ЄС, висунуті для запровадження безвізового режиму, які стосуються антидискримінаційного закону і запровадження біометричних паспортів.

"Навіть зараз на цьому етапі, після багатьох років переговорів нам кажуть: ухваліть закон про рівність сексуальних меншин. Ось так закамуфлювали", - сказав Микола Азаров.