Росія може надати частину кредиту Україні ресурсами МВФ

Медведєв Копирайт изображения kmu.gov.ua
Image caption Дмитро Медведєв розповів про нові джерела для надання кредиту для Україні

Частину 15-мільярдної допомоги Україні Росія може надати у формі спеціальних прав запозичення (SDR) МВФ.

Про це повідомив прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв, якого цитує Reuters.

Пан Медведєв у п’ятницю повідомив, що Росія може використати спеціальні права запозичення МВФ як частину 15-мільярдного кредиту Україні, проте остаточне рішення ще не прийняте.

"Ми зараз обговорюємо інші ресурси, в тому числі кредит в формі SDR, який вони хотіли отримати із зрозумілих причин. Адже SDR – це не тільки квазі-валюта, якою можна розраховуватися з МВФ, її при бажанні можна навіть продати", - розповів пан Медведєв журналістам, передає "Інтерфакс-Україна".

При цьому Дмитро Медведєв наголосив, що всі кошти, які будуть надані Україні, мають бути повернені.

"Простіше кажучи, під український кредит сьогодні, і під білоруський наші друзі та партнери дадуть нам суверенні гарантії. Хто б не був президентом України в майбутньому, ми можемо домагатися повернення цих грошей всіма доступними засобами. За цей кредит вони відповідають всім надбанням своєї країни", - запевнив керівник уряду.

17 грудня 2013 року президент України Віктор Янукович домовився з Володимиром Путіним про надання Україні кредиту у розмірі 15 мільярдів доларів на два роки під 5% річних.

Для цього Росія мала використати ресурси Фонду національного добробуту.

Прем’єр-міністр Микола Азаров 27 грудня повідомив, що Україна вже отримала три мільярди доларів з цієї суми через розміщення облігацій на Ірландській біржі.

Глава уряду також повідомив, що частина цих грошей піде на соціальні виплати, зокрема стипендії для студентів.