Обама підписав компромісний проект бюджету

Барак Обама Копирайт изображения Getty

Президент США Барак Обама підписав проект бюджету, розрахований на два роки і складений за підсумками переговорів Республіканської та Демократичної партій. Досягнуті угоди дозволяють уникнути чергового призупинення роботи державних установ у січні 2014 року.

Проект бюджету, навколо якого було чимало суперечок, раніше схвалили обидві палати американського Конгресу.

Угоду готувала міжпартійна комісія, яка почала працювати після чергової бюджетної кризи: у жовтні цього року держустанови США частково закрили на 16 днів.

Законопроект передбачає скорочення витрат в 2014 році на 23 млрд доларів. При цьому збори до держскарбниці в найближчі 10 років мають зрости на 85 млрд.

Видаткову частину бюджету Конгрес США повинен схвалити до 15 січня.

Демократи підтримали запропоновані в документі заходи економії що передбачають припинення виплат допомоги з тривалого безробіття для 1,3 мільйона американців.

Важкий рік

При цьому, на думку експертів, той факт, що двом політичним силам країни вдалося частково домовитися, зовсім не означає, що у Вашингтоні настає ера порозуміння між республіканцями і демократами.

"Це бюджет. У документ можуть бути внесені поправки в наступному році. Нічого тут не викарбовано на камені", - заявив сенатор-демократ Карл Левін.

Серед інших документів, підписаних американським президентом під кінець року, ще шість різних законопроектів, а також рішення, що передбачає притягнення до відповідальності за сексуальні домагання в армії.

Усі документи президент США підписав на Гаваях, де він проводить відпустку з сім'єю.

Політологи відзначають, що 2013 рік, був, мабуть, найважчим для президента.

Він ознаменувався жорсткою критикою щодо запропонованої Обамою реформою системи охорони здоров'я, постійним протистоянням двох партій в Конгресі та запеклими дискусіями в суспільстві з питань міграційної політики й права носити зброю.