Організатора Автомайдану викликають на допит

Учасники Євромайдану у неділю пікетували будинки вищого керівництва країни. Активісти відвідали Межигір'я, де розташована резиденція президента України.

Також учасники пробігу на автомобілях та велосипедах поїхали до резиденцій прем'єр-міністра Миколи Азарова, спікера парламенту Володимира Рибака, Віктора Медведчука та колишнього президента Віктора Ющенка.

Організатора автопробігу Дмитра Булатова у понеділок викликають на допит до МВС.

Єдиний, хто відреагував на візит учасників мирного протесту, - лідер руху "Український вибір" Віктор Медведчук.

Він назвав учасників Автомайдану, які приїхали до його будинку під Києвом і пом'яли паркан, "вандалами" і додав, що їм не вдасться його залякати чи зупинити.

Віктор Медведчук відкрито відстоює ідею приєднання України до Митного Союзу та виступає проти євроінтеграції.

"Я воювати вмію"

Віктор Медведчук назвав учасників Автомайдану і лідерів опозиції "групою вандалів, які їздять в пошуках пам'ятників і парканів, які хочеться поламати".

"Гірше за дурня може бути тільки активний дурень", - згадав цю приказку, коли після Євромайдану, який проходив під гаслом "Солідарність проти терору", особливо завзяті активісти приїхали до мене ламати паркан", - написав пан Медведчук на своїй сторінці у Facebook.

Він додав, що "лідери опозиції мають таке ж відношення до Майдану, як те, що вони роблять - до європейських цінностей".

"Ламати – не будувати, розум не потрібний. Тільки я не розумію - вони що, насправді думають мене налякати? Ані залякати, ані зупинити не вийде", - написав Віктор Медведчук.

І додав: "Їм хочеться воювати? Я воювати вмію. У нас достатньо сил і можливостей, щоб відстояти наші погляди і переконання".

Під час пікету маєтку активісти називали Віктора Медведчука причетним до розгону Євромайдану в ніч на 30 листопада, а також до провокацій на Банковій 1 грудня.

На допит за блокування

За словами адвоката, Дмитра Булатова викликають як свідка у рамках розслідування справи про блокування доріг (про відкриття відповідного провадження повідомлялося раніше).

Водночас адвокат Булатова Дмитро Йовдій припускає, що насправді інтерес міністерства внутрішніх справ до нього пов'язаний з автопробігом до резиденції Віктора Януковича у селі Нові Петрівці, організатором якого був саме Булатов.

Крім того, адвокат упевнений, що після набрання чинності 26 грудня закону про звільнення всіх затриманих активістів Євромайдану усі адміністративні провадження, зокрема, і щодо блокування автомобілістами доріг в урядовому кварталі Києва повинні бути закриті.

Допит Дмитра Булатова призначений на 14:00 у понеділок.

МВС розслідує одне кримінальне провадження у зв'язку із блокуванням автомобілістами 2 грудня доріг у центрі Києва.

Копирайт изображения unian

Пікет маєтків

Кілька сотень автомобілів у неділю взяли участь в автомарші протесту з Києва до резиденції президента Віктора Януковича у Межигір'ї. До них також приєдналася колона з кількох десятків велосипедистів.

Паралельно на Майдані Незалежності відбувало чергове Народне віче.

Колону намагалися зупинити міліціонери, які заблокували виїзд на дорогу в село Нові Петрівці. Однак учасники Автомайдану за підтримки опозиційних депутатів розчистили собі шлях.

За декілька сотень метрів від президентської резиденції демонстранти зустріли новий кордон міліції.

Біля нього вони провели мітинг з вимогою відправити уряд у відставку, звільнити невинних і покарати винних у побитті та переслідувані активістів Євромайдану.

Також учасники акції привезли до Межигір’я труну, яка, за їх словами, символізує "політичну смерть" чинного президента.

Після завершення акції під Межигір'ям лідери опозиції закликали учасників завітати до будинків Віктора Медведчука, Миколи Азарова, Володимира Рибака та Віктора Ющенка.

На парканах, за якими знаходяться маєтки, учасники акцій писали фарбою вимоги Майдану та клеїли агітки. Також обписували дорогу.

Після акції опозиція закликала учасників Автомайдану повернулися на Європейську площу і приєднатися до Євромайдану.