Мітингувальники не підуть з Будинку профспілок на свята

Профспілки
Image caption У ніч проти 11 грудня "Беркут" намагався витіснити людей з Будинку профспілок

Комендант будинку профспілок, де розташований Штаб національного спротиву, Михайло Блавацький стверджує, що протестувальники можуть перебувати в приміщенні ще три місяці, а всі рахунки за оренду сплачені.

Про це Михайло Блавацький заявив BBC Україна.

Раніше керівник Федерації профспілок Юрій Кулик повідомляв, що президія ФПУ відмовилася продовжувати договір оренди приміщень, а тому протестувальники мали його звільнити 30 грудня.

"У нас є нерозірваний договір з ФПУ, якщо він не розірваний, то, згідно законодавства, ще три місяці може бути чинним. Ми за місяць сплатили профспілкам понад 600 тисяч гривень оренди. Вони склали дефектні акти щодо завдання шкоди, ми і за це сплатити більше 50 тисяч гривень", - запевнив BBC Україна Михайло Блавацький.

Він також заявив, що представники правоохоронних органів чи виконавчої служби до них не заходили, а за всі провокаційні заяви відповідає нібито керівник ФПУ Юрій Кулик.

"Після 7 січня будемо збирати з’їзд профспілок й ставити питання про зняття його з посади", - розповів пан Блавацький, який водночас є депутатом парламенту від "Свободи".

Санітарне питання

Федерація профспілок заявила, що не має наміру продовжувати договір оренди будівлі Будинку профспілок з організаторами акцій на майдані Незалежності.

"25-го числа завершився термін договору, ми його припинили і продовжувати не будемо", - заявив голова ФПУ Юрій Кулик, якого цитує "Інтерфакс-Україна".

За його словами, ФПУ запропонувала звільнити приміщення Будинку профспілок після завершення дії договору оренди . "Ми попросили, але не наказали, до 30-го числа звільнити приміщення для того, щоб провести тут дезактивацію, санітарну обробку", - пояснив пан Кулик.

Image caption Хол Будинку профспілок перетворився на інформаційний центр

"Ми запропонували технологічну перерву для того, щоб провести санітарні заходи", - розповів журналістам Юрій Кулик, стверджуючи, що в приміщеннях панує повна антисанітарія.

Хоча представники мітингувальників спростовують будь-які заяви про антисанітарію.

"У нас дезінфекція проводиться раз на три дні. Санепідемслужби не мають до нас питань, виконуємо всі їхні приписи", - заявив BBC Україна Михайло Блавацький.

Ще один комендант Будинку профспілок від партії "Батьківщина" Степан Кубів повідомив журналістам в понеділок, що 30 грудня вранці була проведена капітальна санітарно-епідеміологічна обробка приміщень.

Він анонсував, що 1 січня в приміщенні прес-центру також буде проводитись санітарна обробка, а тому він функціонувати не буде.

31 грудня телефони прес-служби ФПУ вже не відповідали.

Михайло Блавацький повідомив BBC Україна, що на новорічні та різдвяні свята мітингувальники не чекають на жодні силові акції щодо Будинку профспілок.

Будинок профспілок був зайнятий протестувальниками 1 грудня 2013 року, після чого був складений договір оренди приміщень до 25 грудня.

Новини на цю ж тему