Опозиція вимагає від МВС розблокувати вулиці Києва

ДАІ
Image caption Опозиція стверджує, що ДАІ переслідує учасників Автомайдану

Опозиційні депутати вимагають від міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка розблокувати центральні вулиці Києва від надмірної, на їхню думку, присутності внутрішніх військ і бійців спецпідрозділу "Беркут".

Про це у Штабі національного опору заявила депутат від партії "УДАР" Ірина Геращенко.

Вона також заявила, що міліція "всі свої підрозділи перетворює у слідчі і репресивні органи, які тероризують мирних громадян".

За словами пані Геращенко, щодня її партія отримує десятки скарг від учасників мирних акцій, яких викликають до відділень міліції для пояснень.

"До цієї війни проти громадян підключилася ДАІ, яка почала ходити квартирами протестуючих, погрожувати їм", - заявила депутат.

Водночас у Державтоінспекції стверджують, що інспектори ДАІ приходять додому до учасників Автомайдану на законних підставах.

Як заявив у п'ятницю начальник відділу УДАІ у Києві Юрій Лукіша, таким чином у Державтоінспекції з'ясовують, хто керував автомобілями, коли Автомайдан рухався до "Межигір'я" та до осель інших високопосадовців.

За його словами, рух у колоні, яка складається з більш ніж чотирьох автомобілів, без погодження з Державтоінспецією є адміністративним правопорушенням, навіть попри те, що колона автомайданівців не повною мірою підпадає під визначення автоколони згідно з правилами дорожнього руху.

Напередодні депутат від партії "УДАР" Сергій Аверченко заявив, що ДАІ відстежує водіїв, які підтримують Євромайдан.

Пікет і позови

Image caption Правоохоронці блокують центральні вулиці Києва

У Державтоінспекції також стверджують, що для в'їзду у центр міста вантажних автомобілів та спецтранспорту потрібен спеціальний дозвіл, тому інспектори зупиняють автомобілі, які везуть на Майдан Незалежності дрова, їжу та обслуговують біотуалети.

В опозиції вважають, що дії ДАІ неправомірні. Зокрема, депутат парламенту від партії "Батьківщина" Андрій Парубій повідомив, що зараз правоохоронці заблокували вулиці Грушевського, Липську, Шовковичну та Садову.

За його словами, через це кияни не можуть вільно рухатися у центрі Києва.

"Якщо і надалі нам будуть блокувати під’їзд машин, ми всі ці біотуалети і сміття привеземо до управління ДАІ, додому до керівництва міліції і на Банкову", - заявив пан Парубій.

На знак протесту проти дій правоохоронців кілька сотень учасників Євромайдану пікетували будівлю київського управління ДАІ у п'ятницю.

Як передала агенція УНІАН, біля Державтоінспекції також стояли приблизно 10 автомобілів учасників Автомайдану.

За словами депутата Ірини Геращенко, опозиція своєю чергою готує низку позовів і судових звернень щодо дій правоохоронців.

Також питання щодо незаконних дій ДАІ обіцяють розглянути у Верховній Раді.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів