Київ готується до нового недільного віча

Майдан
Image caption 12 січня відбудеться перше віче, організоване на Євромайдані у 2014 році

У неділю, 12 січня, на Майдані Незалежності у Києві відбудеться Народне Віче. Початок зібрання традиційно запланований на 12 годину.

Очікується, що на акції представлять план протесту на найближчий час.

Після закінченню мітингу на площі традиційно відбудеться концерт.

Формування страйкому

Напередодні представники ради Всеукраїнського об’єднання "Майдан" заявили про початок формування страйкового комітету і перехід до "більш ритмічної" роботи, проте у тому самому мирному руслі.

За словами члена ради об’єднання Зоряна Шкіряка, вимоги акції залишаються незмінними: відставка міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, прем’єр-міністра Миколи Азарова, президента Віктора Януковича, а також проведення дострокових виборів.

Лідер партії УДАР Віталій Кличко заявив, що після оголошення про формування страйкому низка ЗМІ розповсюдила неправдиві дані про дату та час проведення страйку з посиланням на прес-службу політика.

Юридичні питання

Опозиція тим часом заявила, що домагатиметься порушення дисциплінарного провадження проти судді Христини Гладун, яка напередодні ухвалила рішення залишити за ґратами затриманого 1 грудня активіста Ярослава Притуленка.

Про це повідомив голова юридичної служби партії "Батьківщина" Павло Петренко на брифінгу в Штабі національного спротиву.

За словами депутата, ухвалити відповідне рішення опозиція вимагатиме від Верховної Ради.

"Вона (Гладун – Ред.) протизаконно перейняла функції Конституційного суду та прийняла рішення, що не може застосувати закон, прийнятий Верховною Радою (про припинення кримінальних справ проти всіх учасників мирних протестів – Ред.), бо він, на її думку, не відповідає Конституції", - заявив Петренко.

Крім того, пан Петренко заявив, що до Європейського суду з прав людини спрямовано заяви відносно усіх активістів Євромайдану, які зараз перебувають за ґратами.

Хто заплатить за світло?

Тим часом ПАТ "Київенерго" заявляє, що столична мерія, частину приміщень якої з початку грудня використовують протестувальники, заборгувала 151,6 тис. грн за електропостачання будівлі на Хрещатику, 36.

Image caption У Святвечір на Майдані освітлення не було

Про це повідомила напередодні агенція "Інтерфакс-Україна".

У "Київенерго" не уточнили, чи планують відключати будинок мерії від електропостачання, зазначивши при цьому, що керуватимуться чинною нормативно-правовою базою.

За даними компанії, інші будівлі у центрі Києва, в який перебувають протестувальники, – будинок Федерації профспілок та Міжнародний центр культури та мистецтв Жовтневий палац – заборгованості не мають.

"Наразі електропостачання, теплопостачання і гаряче водопостачання зазначених будівель здійснюються у повному обсязі", – зазначили в компанії.

У той же час виконувач обов’язків голови КМДА Анатолій Голубченко заявив, що міська адміністрація не має наміру оплачувати комунальні послуги за час перебування у будинку мерії протестувальників.

"Ми попередили всі підприємства, які надають послуги будівлі КМДА, що з 1 грудня ми не платимо ні за які послуги. Якщо вони надають послуги, на свій ризик, то вони повинні знайти того, хто їм оплатить… Бюджет це оплачувати не буде... якщо не буде окремого рішення суду", - цитує пана Голубченка агенція "Українські Новини".

У "Київенерго" додали, що компанія не причетна до відключення освітлення Майдану Незалежності та прилеглих вулиць 6 та 7 січня.

Новини на цю ж тему