Суд оголошує вирок обвинуваченим у підготовці до теракту з Василькова

Феміда
Image caption Обвинувачених у справі затримали понад два роки тому

У п’ятницю Києво-Святошинський районний суд повинен оголосити вирок у справі трьох обвинувачених у підготовці до теракту з Василькова.

Трьох членів організації "Патріот України" – Сергія Бевза, Володимира Шпари та Ігоря Мосійчука – звинувачують у підготовці до здійснення терористичного акту, публічних закликах до здійснення терактів і незаконному виготовленні вибухового пристрою.

Згідно з повідомленнями ЗМІ, обвинувачені збиралися скоїти теракт у День Незалежності України. Йшлося і про підготовку ними зруйнування пам'ятника Леніну в Борисполі, що на Київщині.

Біля суду зібралися активісти, які підтримують обвинувачених, а в залі суду присутні троє депутатів парламенту від "Свободи", повідомляє Тwitter цієї партії.

Повідомляється також, що до будівлі суду прибули два автобуси зі співробітниками "Беркуту".

Наприкінці серпня 2011 року Служба безпеки України повідомила, що її працівники знайшли в офісі "Патріоту України" у Василькові Київської області саморобний вибуховий пристрій, наповнений елементами різного розміру – гвіздками, гайками, а також "екстремістського змісту листівки".

Активісти "Патріота України" кажуть, що ці предмети їм підкинули і категорично заперечують "підготовку до теракту".

Служба безпеки України відкидала звинувачення у політичному підґрунті справи та заперечувала звинувачення у тому, що вибухівку обвинуваченим підкинули.

Держобвинувачення просить суд призначити всім трьом покарання у вигляді дев'яти років позбавлення волі.

Під час попередніх судових засідань у цій справі обвинувачені заявляли, що на їхніх рідних чиниться тиск.