Головнокомандувач армії Єгипту може піти в президенти

Сісі Копирайт изображения Reuters
Image caption Однозначної заяви про участь у виборах генерал Сісі не озвучив

Головнокомандувач єгипетської армії Абдель Фаттах Сісі балотуватиметься в президенти, якщо про це попросять люди і цю пропозицію підтримає армія.

Про таку заяву пана Сісі повідомляє державна газета "Аль-Ахрам".

Джерело у владі країни сказало агенції AFP, що генерал не стоятиме осторонь, якщо його кандидатура матиме відчутну підтримку.

Єгипетські ЗМІ також останнім часом повідомляли, що головнокомандувач розглядає можливість балотуватися в президенти у 2014 році.

Заява у "Аль-Ахрам" з’явилася за кілька днів до референдуму щодо нової Конституції Єгипта. Він стане першим із серії плебісцитів, які, на думку чинного уряду, відновлять народовладдя після повалення президента Мухаммеда Мурсі у липні минулого року.

Аналітик BBC Arab affairs Себастьян Ешер каже, що попри відсутність офіційної заяви генерала Сісі про участь у виборах, мало хто з єгиптян сумнівається в тому, що він таки виставить свою кандидатуру на виборах.

Генерала Сісі вважають людиною, котра фактично керує тимчасовим урядом, додає кореспондент.

Саме він був головним натхненником усунення президента Мурсі, якого зараз звинувачують у ряді кримінальних злочинів. Крім того, у Єгипті судять цілу низку керівників "Братів-мусульман" – ісламістського угрупування, до якого належав повалений глава держави.

Суд над Мухаммедом Мурсі мав початися цього тижня, але його перенесли на 1 лютого через погану погоду, яка заважає гелікоптеру доставляти пана Мурсі до каїрського суду з в’язниці в Александрії.