Автомайдан знову відвідав маєтки Януковича і Медведчука

Копирайт изображения Getty
Image caption Учасники акції відштовхують з дороги вантажівку, яка нібито зламалася на повороті до Межигір'я

Активісти Автомайдану відвідали резиденції президента Віктора Януковича та голови партії "Український вибір" Віктора Медведчука.

В автопробігу взяли участь близько 200 автомобілів, повідомляє УНІАН. Також багато учасників ішли пішки.

Організатори наголошують, що акція мала ненасильницький характер.

Міліція замість "чаю з булочками"

На шляху до Межигір'я, біля повороту на село Нові Петрівці, дорогу Автомайдану перекрили дві вантажівки з піском.

Активісти відігнали їх убік, але за кількасот метрів до будинку Януковича зупинилися перед серйознішою перепоною: кількома кордонами "Беркуту", автобусами і вантажівками.

Народні депутати від опозиції намагалися пройти до резиденції, щоб вручити президенту "повістку до народного суду", але міліція їх не пустила.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Організатор Автомайдану Дмитро Булатов

Тоді активісти склали "документ про відмову" отримати символічну повістку. У ній було написано, що суддя - народ України - викликає пана Януковича на Майдан за звинуваченням у зраді країни.

Автомайданівці також вручали "повістки" міліціонерам, яких зустрічали по дорозі.

Міліція через гучномовці закликала людей розійтися і припинити акцію, погрожуючи притягнути учасників до відповідальності.

Після цього Автомайдан вирушив до резиденції Віктора Медведчука - політика, який обстоює проросійський вектор інтеграції України. Там їх зустрів один міліцейський автомобіль та декілька правоохоронців.

Протестувальники закликали голову партії "Український вибір" виїхати до Росії, а також дорікнули дружині Медведчука Оксані Марченко за те, що вона вводить в оману громадськість. За їхніми словами, пані Марченко хвалилася, що під час попереднього Автомайдану виходила до активістів і виносила мітингувальникам "чай і булочки".

Організатори наголошують, що акція має виключно мирний характер.

"Ми можемо наліпити наклейки, можемо пошуміти, але ми закликаємо людей не порушувати закон і не чинити вандалізму. Ми хочемо, щоб пан Медведчук знав: попри шестиметровий паркан, заховатися від людей він не зможе", - заявив організатор Автомайдану Дмитро Булатов "5 каналу".

Вперше автомайданівці відвідали "Межигір’я" 29 грудня.

Після цієї акції до багатьох її учасників приходили співробітники Державтоінспекції, які закидали автомайданівцям відмову від зупинки на вимогу інспекторів. У декого навіть відібрали права.

Крім того, активіст Автомайдану Сергій Поярков у неділю повідомив, що Медведчук подав на нього та на Дмитра Булатова до суду.