В Єгипті розпочався конституційний референдум

Єгипет Копирайт изображения AP

На тлі посилених заходів безпеки в Єгипті розпочався референдум щодо нової конституції. Він може відкрити шлях до нових виборів.

Новий Основний закон покликаний замінити документ, ухвалений за президента Мохаммеда Мурсі. Це сталося за кілька місяців до того, як армія усунула його від влади.

Оглядачі в Єгипті пишуть, що армія прагне отримати на цьому референдумі впевнену підтримку, що свідчитиме і про схвалення відсторонення пана Мурсі від влади.

Рух "Брати-мусульмани", до якого належить і Мохаммед Мурсі і який був оголошений терористичним угрупованням, закликав до бойкоту референдуму.

На тлі побоювань про можливе насильство голосування розпочалося за посилених заходів безпеки.

Міністерство внутрішніх справ повідомило, що на виборчих дільницях працюватимуть 200 тисяч поліцейських, 150 підрозділів сил безпеки та 200 бойових груп.

Кореспондент ВВС в Каїрі розповідає, що в країні розгорнули потужну медійну кампанію на підтримку референдуму, тоді як голосів проти майже не було чути.

У понеділок партія "Сильний Єгипет", яку очолює ісламіст, заявила, що бойкотуватиме референдум після того, як кількох її членів арештували за агітацію проти нової конституції.

Проект Основного закону розробив комітет, серед 50 членів якого були лише двоє представників ісламістських партій.

Влада Єгипту твердить, що нова конституція гарантуватиме більше прав і свобод та буде вагомим кроком на шляху до стабільності.

Але критики наполягають, що вона зберігає вплив армії. Так, в документі збережене положення, яке дозволяє судити цивільних у військових судах. Крім того, армія отримує контроль за призначенням міністра оборони упродовж наступних восьми років. При цьому військовий бюджет залишається поза цивільним контролем.

За останні півроку від часу усунення Мохаммеда Мурсі понад 1000 людей стали жертвами насильства в Єгипті.