З фракції "Батьківщини" вийшов третій номер виборчого списку

Гриценко Копирайт изображения UNIAN
Image caption Анатолій Гриценко збирається бути позафракційним

Анатолій Гриценко, який у виборчому списку Об’єднаної опозиції на виборах 2012 року йшов за Арсенієм Яценюком, покинув фракцію "Батьківщина".

"У зв'язку з неможливістю впливати на рішення, що приймаються фракцією ВО "Батьківщина", заявляю про вихід із фракції ВО "Батьківщина", - повідомив пан Гриценко на своїй сторінці в Facebook.

Він вказав, що документ такого змісту вже зареєстрував у вівторок у парламенті після рішення фракції у понеділок, яким його позбавили права участі в її засіданнях.

Від подальших коментарів пан Гриценко відмовився, заявивши, що з цього приводу наразі вже все сказав.

Фракція висунула вимогу до Анатолія Гриценка скласти депутатські повноваження.

Скандал через допис у соцмережах

В понеділок ввечері прес-служба партії "Батьківщина" заявила, що фракція не допустила Анатолія Гриценка на засідання.

"Народні депутати від "Батьківщини" відмовилися проводити фракцію у присутності Анатолія Гриценка і зажадали, аби він покинув засідання", - йшлося у повідомленні.

"Присутні обурилися критичними висловлюваннями Гриценка на адресу Майдану та нарікали на його стійку нездатність до командної роботи та участь в інформаційних війнах проти власної фракції", - заявили у "Батьківщині".

Анатолій Гриценко звинуватив у цих подіях керівника фракції "Батьківщина" Арсенія Яценюка.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Анатолій Гриценко вважає, що його вихід з фракції вигідний Арсенію Яценюку

"Шкода мені їх... Сьогодні фракція "Батьківщина" реалізувала давню мрію Яценюка і прийняла рішення - проводити засідання фракції без моєї участі", - відреагував на рішення фракції депутат.

Арсеній Яценюк вже заявив, що очікує складання паном Гриценком мандату члена парламенту.

"Ми очікуємо... складення мандата депутата Ради Гриценком. Фракція вдячна йому за це рішення, засліплення власними амбіціями шкодять командній боротьбі", - заявив пан Яценюк на брифінгу в парламенті.

Приводом для конфлікту стало те, що в понеділок зранку Анатолій Гриценко у Facebook після нічного чергування на Майдані розкритикував дії Ради "Майдану", а також поставив під сумнів висунутий Арсенієм Яценюком ультиматум з погрозою походу до адміністрації президента 22 січня.

Залишається в опозиції

Анатолій Гриценко наголосив, що залишається в опозиції до президента Віктора Януковича, виконуватиме виборчу програму партії "Батьківщина" та координуватиме свої дії з опозиційними депутатами.

"Рішення про вихід із фракції не було простим. Протягом року в рамках фракції я твердо відстоював принципи і цінності, на яких наша партія "Громадянська позиція" увійшла до складу Об'єднаної опозиції "Батьківщина", - написав Анатолій Гриценко.

Анатолій Гриценко працював міністром оборони в першому уряді Юлії Тимошенко в 2005-2006 роках.

Він брав участь в президентських виборах 2010 року, набравши 1,2%.

На парламентських виборах 2012 року пан Гриценко отримав третій номер у виборчому списку партії "Батьківщина", одразу за Юлією Тимошенко та Арсенієм Яценюком. Проте через відмову ЦВК зареєструвати пані Тимошенко він фактично став другою людиною партії у виборчій гонці.

4 квітня 2013 року соратник Анатолія Гриценка по партії "Громадянська позиція" Олег Канівець, що на виборах в окрузі був підтриманий Об’єднаною опозицією, також залишив фракцію "Батьківщина".