Суд заборонив масові акції у центрі Києва

Майдан Копирайт изображения bbc

Київський окружний адміністративний суд заборонив проведення масових акцій у центрі столиці до 8 березня.

Рішення ухвалили 6 січня за позовом Київської міської державної адміністрації.

У рішенні сказано, що воно ухвалено з мотивів "забезпечення інтересів національної безпеки, громадського порядку, збереження здоров'я населення та дотримання прав і свобод громадян".

Разом з тим, організатори і Євромайдану, і провладного мітингу у Маріїнському парку заявили ВВС Україна, що не збираються припиняти свої акції.

Увечері у вихідний

Рішення про заборону масових акцій у центрі Києва, розміщене у Єдиному реєстрі судових рішень, передбачає заборону "проведення заходів, використання гучномовців, автотехніки, плакатів, встановлення наметів, сцен, навісів з 8 січня 2014 року по 8 березня 2014 року".

У документі вказано список вулиць та площ Києва, яких стосується заборона.

Серед них – зокрема, Майдан Незалежності з прилеглими до нього вулицями, де вже другий місяць триває антивладна акція протесту, і Маріїнський парк, де масовий мітинг з понеділка проводить Партія регіонів.

Рішення суду було ухвалене в державний вихідний день 6 січня 2014 року о 20:10.

Відповідачами у позові виступають фракція УДАР, київська організація партії "Батьківщина", громадська організаціяі "Народна солідарність за соціальний захист та взаємодопомогу" та чотири фізичні особи.

З рішення суду випливає, що заборона проводити масові акції стосується не лише позивачів, а й "інших суб’єктів, що реалізовують право на мирні зібрання".

"Суд звертає увагу, що зазначені обмеження не порушують права громадян на мирні зібрання, оскільки стосуються лише визначеної частини міста Києва та не перешкоджають проведенню таких мирних зібрань в інших місцях", – говориться у документі.

Акції триватимуть

Копирайт изображения Party of Regions
Image caption Прихильники Партії регіонів теж мітингують на території, про яку йдеться у рішенні суду

Голова київської організації "Батьківщини" Юрій Одарченко каже, що цим рішенням суду влада створює підґрунтя для можливого застосування міліцейськими підрозділами сили проти учасників акції протесту на Майдані Незалежності.

У відповідь на запитання, чи припинить опозиція свою акцію у зв’язку з цим рішенням суду, пан Одарченко зазначив, що теперішні акції у центрі Києва проводяться у форматі зустрічей з депутатами і в такому вигляді опозиція планує проводити їх і надалі.

Він зазначив, що суд не забороняв опозиційним партіям проводити зустрічі з виборцями.

У той же час комендант наметового містечка провладної акції у Маріїнському парку Олександр Зінченко заявив ВВС Україна, що не знає про це рішення суду, однак запевнив, що організатори не мають наміру припиняти цю акцію.

"Зараз тут 20 тисяч людей і вони так обурені через те, що не можуть ухвалити бюджет, а опозиція блокує трибуну Верховної Ради, що, якщо це продовжуватиметься, то ми заповнимо не лише площу Конституції, але й вулицю Грушевського, і Європейську площу, і виллємося масовою хвилею на Майдан, щоб просто розчинити цей безлад", – заявив він.

Акція активістів та прихильників Партії регіонів почалася у понеділок. Її учасники вимагають від Верховної Ради якнайшвидшого ухвалення державного бюджету України на 2014 рік.