У Туреччині поліцейського можуть посадити через обприскану газом жінку

Туреччина Копирайт изображения Reuters

Турецькі прокурори хочуть ув'язнити на три роки поліцейського Фатіха Зенгіна за те, що впритул обприскав сльозогінним газом протестувальницю, яка стала відома як "жінка у червоному".

Поліцейського звинуватили у застосуванні надмірної сили проти Сейди Сунгур: вона стояла на невеликій відстані від кордону поліції і не поводилася агресивно.

Кадри цієї атаки облетіли весь світ і пані Сунгур стала символом турецьких антиурядових протестів літа 2013 року.

Під час придушення протестів урядовими силами загинули щонайменше шестеро людей і тисячі були поранені.

Прокурори вимагають для поліцейського звільнення і тюремного ув'язнення на тій підставі, що перед інцидентом не було жодного попередження, повідомляють турецькі інформагенції.

Фотограф Reuters

Протести у Туреччини почалися з мирної демонстрації проти планів уряду перепланувати парк Гезі у Стамбулі - одне з останніх місць із зеленими насадженнями у місті.

Але після жорсткої поліцейської операції проти демонстрантів цей протест переріс у безпрецедентний вияв непокори проти політики прем'єр-міністра Реджепа Ердогана і його уряду.

Пані Сунгур, викладач зі Стамбульського технічного університету, яка була вдягнута у червону сукню, прийшла, аби приєднатися до акції протесту, але опинилася перед лінією спецзагонів поліції.

Один з поліцейських наблизився і обприскав її сльозогінним газом.

Фотограф агенції Reuters Осман Орсал зафіксував цей момент, і фотографії швидко поширилися у соціальних медіа, а також у карикатурах та плакатах демонстрантів.