Ісламісти погрожують організувати теракти в російському Сочі

Сочі, поліція Копирайт изображения Reuters
Image caption За словами президента Путіна, безпеку Ігор в Сочі будуть забезпечувати 40 тисяч поліцейських

За два тижні до початку Олімпійських ігор у Сочі сайт ісламістських екстремістів "Вілаят Дагестан" опублікував відеозвернення, в якому представники угрупування "Ансар аль-Сунна" погрожують організувати терористичні акти під час спортивних змагань.

У кадрі - двоє озброєних чоловіків, у титрах, які супроводжують відео, сказано, що саме ці двоє стоять за смертельними атаками у Волгограді.

Як повідомляє базований в США інтернет-ресурс SITE Monitoring Service, що займається відстеженням терористичних загроз, на відео зображені виконавці терактів у Волгограді - Сулейман і Абдул Рахман.

Офіційних коментарів з боку правоохоронних органів Росії поки не надходило.

Відео було опубліковано в неділю. Чоловіки заявляють, звертаючись до президента Росії Володимира Путіна, про "подарунок", як для голови російської держави, так і для гостей Олімпіади.

Як повідомляє газета "Известия", в понеділок депутат Держдуми Михайло Маркелов звернувся в Роскомнагляд та Генпрокуратуру з проханням заблокувати ресурси, пов'язані з "Вілаят Дагестан".

Депутат просить правоохоронні органи заблокувати два канали екстремістів на відеохостингу YouTube, а Генпрокуратуру - порушити кримінальну справу проти власників інформаційного ресурсу "Вілаят Дагестан".

У вересні минулого року проти сайту "Вілаят Дагестан" республіканською прокуратурою було порушено кримінальну справу через те, що на ньому розміщуються заклики до екстремістської діяльності.

"Загрози - реальні"

На цьому тлі американські конгресмени висловлюють побоювання з приводу безпеки на майбутніх Іграх.

"Ці погрози - реальні. Вони закликають до нападів під час Олімпіади. Думаю, що ми побачимо спроби здійснити це", - сказав в інтерв'ю телеканалу ABC голова комітету Палати представників з національної безпеки, член республіканської партії Майкл Маккол.

За його словами, у Росії ставляться до цих погроз серйозно. Він також повідомив, що, як заявляють американські дипломати, з росіянами налагоджено непогану співпрацю.

Конгресмен зазначив, що на змаганнях будуть присутні понад двох десятків агентів ФБР.

У той же час він заявив, що співпраця Росії та США в галузі безпеки могла бути "набагато кращою", заявивши, що хотів би знати більше з приводу плану евакуації та дій у разі надзвичайної ситуації в Сочі.

Ще один впливовий конгресмен, голова комітету з розвідки Палати представників США, республіканець Майк Роджерс, заявив в інтерв'ю телекомпанії CNN, що США не отримують від Росії всієї інформації, яка стосується терористичної активності в північнокавказькому регіоні, тоді як ця інформація необхідна для захисту американських спортсменів на Іграх.

Після Волгограда

Тим часом у неділю Володимир Путін заявив, що для підтримання безпеки зимової Олімпіади в Сочі залучені 40 тисяч співробітників правоохоронних органів і спеціальних служб.

"Сподіваюся, це буде організовано таким чином, що не буде кидатися в очі, не тиснутиме на учасників Олімпіади", - сказав російський президент в інтерв'ю російським і іноземним журналістам.

Побоювання з приводу здатності Росії підтримувати безпеку зимової Олімпіади зросли після недавніх терактів у Волгограді.

Два вибухи, скоєні смертниками, - на Волгоградському вокзалі 29 грудня і в тролейбусі на наступний день - забрали життя 34 людей, близько 70 були поранені.

У лікарнях все ще залишаються 60 постраждалих.

За фактом обох подій Слідчий комітет Росії порушив кримінальні справи за статтею "терористичний акт".