Янукович закликає до діалогу і компромісу

Янукович Копирайт изображения AFP
Image caption На думку Януковича, масові безлади несуть загрозу всій Україні

Президент Віктор Янукович звернувся до українців із закликом припинити протистояння, яке, на його думку, загрожує масовими безладами по всій Україні.

Про це йдеться у зверненні, розміщеному на сайті президента.

"Звертаюся до жителів міста Києва та інших учасників масових зібрань. Прошу вас не йти за тими, хто закликає до насильства, хто прагне спровокувати розкол між державою і суспільством та хоче вкинути український народ у горнило масових безладів", - сказано у зверненні.

За словами президента, він з розумінням ставився до участі громадян у мирних акціях протесту, однак тепер вони переросли у масові безлади, які несуть загрозу не лише мешканцям столиці, а й усій Україні.

Віктор Янукович заявив, що докладе "всіх зусиль, щоб забезпечити громадський порядок, захистити права мирних громадян" і буде "використовувати всі правові та інші передбачені законами України методи для гарантування громадського спокою і безпеки всіх наших співвітчизників".

Раніше в понеділок генеральний прокурор України Віктор Пшонка у своїй заяві назвав дії учасників протестів під час зіткнень із правоохоронцями на вулиці Грушевського у Києві "злочином проти держави".

"Необхідно негайно припинити масові заворушення, які супроводжуються насиллям, підпалами, погромами та в основі своїй несуть загрозу національній безпеці України. Це не просто хуліганство. Це злочин проти держави", - заявив генпрокурор.

Віктор Пшонка також закликав лідерів опозиції відкликати своїх прибічників із вулиці Грушевського і пояснити їм "неприпустимість масових заворушень". Він також наголосив, що "не можна ані з Законом, ані з державою розмовляти мовою ультиматумів, каміння та "коктейлів Молотова".

В очікуванні переговорів

Увечері понеділка розпочалися анонсовані переговори між владою та опозицією щодо врегулювання політичної кризи в країні.

Раніше депутат від фракції Партії регіонів Ганна Герман заявила, що група з врегулювання ситуації в Україні вже почала роботу і чекає відповіді від опозиції щодо переговорів.

Вона сказала, що вони чекали на опозицію цілий день.

На чолі групи - голова РНБО Андрій Клюєв, також до неї увійшли міністр юстиції Олена Лукаш та радник президента Андрій Портнов.

Віктор Янукович участь у зустрічі не бере.

Лідер партії УДАР Віталій Кличко наполягає, що Віктор Янукович має брати участь у переговорах особисто.

"Виглядає дивним вести переговори з Андрієм Клюєвим, якого Янукович призначив головою Робочої групи для вирішення політичної кризи. Бо саме Клюєв несе відповідальність за кривавий розгін Євромайдану 30 листопада та побиття студентів, за що так ніхто і не був покараний", - цитують заяву пана Кличка у партії УДАР.

Про необхідність особистої участі президента в переговорах також заявило ВО "Майдан". Члени його Ради Валерій Пацкан і Вікторія Сюмар підкреслили, що переговори по вирішенню політичної кризи мають відбуватись за участю лідерів трьох опозиційних фракцій і президента України, передає Інтерфакс-Україна.

Водночас з метою підготовки переговорів ВО "Майдан" сформувало групу для проведення технічних консультацій з владою, до якої увійшли Олександр Турчинов від "Батьківщини", Віталій Ковальчук від УДАРу, Руслан Кошулинський від "Свободи", а також екс-голова МВС Юрій Луценко.

Також у заяві об'єднання відповідальність за події останніх двох діб на вулиці Грушевського покладається на владу.

"Відповідальність за життя і безпеку учасників акцій протесту несе особисто президент Янукович як гарант Конституції, який поки що відмежовується від вирішення гострої політичної кризи, яку ми спостерігаємо на вулицях", - підкреслила Вікторія Сюмар.