Азаров погрожує протестувальникам силою

Азаров Копирайт изображения AP
Image caption Прем'єр наголосив, що для введення надзвичайного стану немає підстав

Керівництво України буде змушене застосувати силу, якщо протестувальники у центрі Києва не припинять протистояння, заявив прем'єр-міністр Микола Азаров.

"Якщо провокатори не зупиняться, то у влади не залишиться жодного іншого виходу, як застосувати передбачену законодавством силу та убезпечити наших людей", - сказав голова уряду в інтерв'ю російському телеканалу "Вести 24".

Водночас він сказав, що про запровадження надзвичайного стану в Україні не йдеться, оскільки у влади є можливість вирішити проблеми іншими способом.

"Ситуація в Києві далека від тієї, коли потрібно навіть теоретично розглядати можливість введення надзвичайного стану, дуже далека", - вважає Микола Азаров.

Також, на його думку, останні події в Україні не можуть стати приводом для введення США санкцій щодо українських чиновників.

"Я серйозно взагалі не розглядаю це питання, оскільки наші відносини, у тому числі і зі Сполученими Штатами, є стратегічними та довгостроковими, і цей епізод, пов'язаний з такою ситуацією в Києві, на мій погляд, не є навіть підставою для розмов про це", - сказав він.

За словами Миколи Азарова, українська влада солідарна зі своїми міжнародними партнерами, які закликали її утриматися від зайвого застосування сили.

У вівторок радник президента України Віктора Януковича Андрій Портнов заявив, що опозиційні політики персонально відповідальні за протистояння в Києві.

"Ми вважаємо, що представники опозиційних політичних сил несуть персональну відповідальність за дії, які відбуваються цими днями на вулиці Грушевського", - заявив він.

Один з опозиційних лідерів - Віталій Кличко - намагався зустрітися з президентом Віктором Януковичем, аби спробувати врегулювати кризу, однак зустріч не відбулася.

Масові протести у Києві та ще кількох містах України тривають з кінця листопада.

У неділю їхній епіцентр перемістився на вулицю Грушевського, де загонам "Беркуту" протистоять мітингувальники.

Сторони кидаються камінням, "коктейлями молотова". Сутички то активізовуються, то стихають.

Загалом у сутичках постраждали більше сотні людей. 50 учасників протесту затримала міліція.