Урядова преса опублікувала скандальні закони

Рада Копирайт изображения UNIAN
Image caption Ухвалення суперечливих законів супроводжувалося бійками та порушенням процедури

Газети "Голос України" та "Урядовий кур'єр" у друкованих версіях опублікували усі ухвалені Верховною Радою 16 січня закони, які багато хто вважає суттєвим обмеженням громадянських прав і свобод в Україні.

Закони опубліковані у номерах за 21 січня, і більшість із них набудуть чинності 22 січня, пишуть "Українські новини".

Раніше тексти законів з'явилися на сайті "Голосу України" - видання Верховної Ради.

Закони, а також процедура їхнього ухвалення, були розкритиковані опозицією, а також США та Європейським Союзом.

Напередодні ввечері депутати від опозиції намагалися заблокувати роботу типографії, де друкують газети "Голос України" та "Урядовий кур'єр", але у прес-службі "Батьківщини" повідомили, що на момент їхнього прибуття наклади вже були надруковані.

"Наклад із диктаторськими законами було запущено у друк раніше графіка, можливо, передбачаючи, що можуть бути якісь ускладнення. Коли ми приїхали, газети були віддруковані та спаковані, а частина вже направлена в області", - повідомив депутат Володимир Яворівський.

"Найрепресивніше законодавство"

Суперечливе законодавство, яке спровокувало хвилю нового протистояння в Україні, фракції комуністів та Партії регіонів ухвалили з порушенням процедури - шляхом підняття рук й без підрахунку голосів.

Документи містять низку нових обмежень, а також посилюють відповідальність за деякі вже передбачені законодавством порушення, багато з яких стосуються участі в акціях протесту.

Попри заклики від представників США, ЄС та ОБСЄ не робити цього, у п'ятницю Віктор Янукович підписав скандальні закони.

"Залишається тільки одне запитання після нещодавно підписаних законів - quo vadis ("Куди прямуєш". - Ред.), пане президенте?", - написав 18 січня у своєму блозі на Twitter комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле.

Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт назвав пакет ухвалених законів найрепресивнішим законодавством, яке ухвалював будь-який парламент у Євросоюзі за десятиліття існування об'єднання.

"Те, що сталося вчора, я думаю, є наслідком того пакета репресивних законів, які були прийняті у четвер", - сказав він

У понеділок Рада Європейського Союзу з питань зовнішніх відносин висловила глибоку стурбованість у зв'язку з подіями в Україні, в тому числі і через зміни до законодавства.

Лідер фракції "Батьківщини" Арсеній Яценюк в ефірі 5 каналу заявив, що для вирішення політичної кризи в Україні президент мусить скасувати нові закони шляхом внесення відповідного законопроекту.

у Партії регіонів вважають, що сутички на вулицях Києва навпаки підтверджують своєчасність ухвалених ними норм.