Лавров: безлади у Києві стимулюють ззовні

Сергій Лавров Копирайт изображения AP
Image caption Міністр закордонних справ Росії

Масові протести у Києві підігріваються ззовні - так вважає голова російського МЗС Сергій Лавров.

"Ми знаємо про цю інформацією, яка є, щодо того, що це чималою мірою стимулюється з-за кордону", - заявив він у Вівторок.

"Коли щось подібне відбувається у країнах Євросоюзу, ніхто не ставить під сумнів необхідність твердих заходів щодо припинення насильства і безладів", - додав пан Лавров.

За його словами, дії учасників сутичок у Києві суперечать європейським нормам.

"Погроми, напади на поліцію, підпали, "коктейлі Молотова", вибухові пристрої - це моторошно, це абсолютне порушення усіх європейських норм поведінки", - наголосив російський міністр.

Сергій Лавров також сказав, що Росія робить усе, аби не допустити розколу України, і готова виступити у ролі посередника для врегулюванні політичної кризи.

"Обставини можуть бути тільки одні: якщо нас про це попросять. Але, наскільки я розумію, така допомога не потрібна: зараз є прямі контакти між президентом, урядом і опозицією", - додав він.

"Внутрішні проблеми будь-якої держави, у тому числі України, повинні вирішуватися через діалог, у конституційному правовому полі, без втручання ззовні", - додав голова МЗС Росії.

Раніше голова комітету у справах СНД, євразійської інтеграції і зв'язків зі співвітчизниками Леонід Слуцький заявляв, що за загостренням ситуації і Україні стоять "стратегічні друзі" із Заходу: "Через різні неурядові організації вони фінансують провокації, які виливаються у вуличні заворушення".

У Сполучених Штатах заявили, що сутички є результатом небажання української влади дослухалася до вимог народу.

А Рада Європейського Союзу з питань зовнішніх відносин ухвалила у понеділок рішення, у якому висловила глибоку стурбованість у зв'язку з подіями в Україні.

Третю добу поспіль на вулиці Грушевського у Києві триває запекле протистояння між активістами та бійцями спецпідрозділів із застосуванням коктейлів "Молотова", піротехніки та каміння з одного боку і сльозогінного газу, світлошумових гранат і травматичної зброї - з іншого.

Повідомляють про десятки постраждалих з обох боків.