Владу Сирії звинувачують у тортурах і страті тисяч в'язнів

Сирія Копирайт изображения AFP

У Сирії з початку повстання систематично катували і стратили близько 11 тисяч в'язнів, йдеться у доповіді трьох колишніх військових прокурорів.

Один з авторів доповіді розповів ВВС про існування свідчень про причетність до цього сирійського уряду. Офіційний Дамаск спростовує звинувачення.

Слідчі вивчили тисячі фотографій загиблих ув'язнених. Ці фото, за повідомленнями, вивіз із Сирії один з дезертирів.

Дослідження було зроблене за дорученням Катару, який підтримує сирійських повстанців. Воно ґрунтується на даних перебіжчика з військової поліції, який буцімто вивіз близько 55 тисяч цифрових зображень 11-ти тисяч мертвих в'язнів.

Фотографії охоплюють період з початку повстання 2011 року до серпня 2013 року.

Слідчі кажуть, що більшість тіл на фото були виснажені, багато загиблих були побиті або задушені.

Один з авторів доповіді, професор сер Джеффрі Найс сказав програмі BBC Newsday, що масштаб і послідовність вбивств свідчать про причетність до них сирійського уряду, і це може потягти за собою кримінальне переслідування.

Дані доповіді були оприлюднені за день до мирних переговорів з врегулювання сирійської кризи, які повинні початися в Швейцарії.

Цю конференцію в курортному місті Монтре вважають однією із найбільших дипломатичних спроб покласти край трирічному конфлікту, в ході якого загинули понад 100 тисяч людей і мільйони змушені були тікати.