Опозиція створює Народну раду і збирає нове Віче

Київ Копирайт изображения AFP
Image caption Влада застерігає, що буде змушена застосувати силу

22 січня, у День Соборності, опозиція оголосила про проведення у Києві установчих зборів Народної ради України - своєрідного альтернативного парламенту - та закликала українців прийти на Народне Віче.

"У середу, 22 січня, о 16.00 у Жовтневому палаці (вул. Інститутська, 1) з ініціативи опозиційних фракцій відбудуться Установчі Збори Народної Ради України", - повідомляє прес-служба партії "Батьківщина".

О шостій годині вечора з нагоди Дня Соборності на Майдані Незалежності відбудеться Народне Віче, йдеться у повідомленні.

За задумом Арсенія Яценюка і його сторонників, до Народної ради мають увійти опозиційні депутати з нинішнього складу Верховної Ради, а також з виборних органів влади областей і міст України.

"Народна Рада України, Народний уряд – це те, що ми проголосили на віче, і це той шлях, яким ми будемо іти", - наголосив пан Яценюк.

Тим часом, під ранок середи на вулиці Грушевського у Києві посилилося протистояння між мітингувальниками і спецзагонами міліції.

У МВС підтвердили загибель однієї людини. На думку лікарів з медслужби Євромайдану, чоловік загинув в результаті перестрілки.

Прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що влада буде змушена застосувати силу, якщо протестувальники у центрі Києва не припинять протистояння.