Активісти покинули захоплений мін'юст

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Лідер організації "Спільна справа", яка у неділю захопила приміщення міністерства юстиції, заявив, що активісти покинули приміщення.

"Будівля Мін'юсту Спільною cправою звільнена. Активісти Спільної cправи переходять від утримання будівлі Мін'юсту до його блокування", - написав лідер організації Олександр Данилюк на своїй сторінці у Facebook.

У дописі сказано однак, що якщо завтра, 28 січня, не будуть виконані вимоги щодо відновлення конституційного ладу та організації президентських і парламентських виборів, то активісти "Спільної справи" займуть усі адміністративні будівлі.

Заява пана Данилюка з'явилася по тому, як міністр юстиції України Олена Лукаш оприлюднила заяву з вимогою негайного звільнення будівлі мін'юсту. Міністр пригрозила звернутися до РНБО з вимогою запровадити в Україні надзвичайний стан.

У коментарі телеканалу "Інтер" пані Лукаш додала, що під час захоплення будинку в міністерстві працювали над правками до рішення про повернення до Конституції зразка 2004 року й проекту закону про амністію.

У будинку, який захопили близько опівночі, з активістами зустрівся один із лідерів опозиції Віталій Кличко, який також попросив їх звільнити будівлю, однак ті його не послухалися.

"Провокація"

Image caption Олена Лукаш каже, що в міністерстві якраз працювали над поверненням до Конституції зразка 2004 року

Опозиція жодним чином не причетна до захоплення приміщення мін'юсту активістами "Спільної справи" і вважає їхній крок провокацією, заявив на брифінгу комендант Будинку профспілок, депутат фракцій"Батьківщина" Степан Кубів.

"Це провокації, ми від них дистанціюємося", - сказав він на брифінгу у Штабі національного спротиву.

На його думку, захоплення органів влади приводять до ескалації конфлікту, що, у свою чергу, може бути причиною введення надзвичайного стану в Україні.

Він припустив, що захоплення міністерств є спланованими із владою акціями.

"Я не розумію.... як 50 людей можуть взяти Міністерство юстиції, де немає охорони, є тільки 2 людей і через 10-15 хвилин звернення міністра (юстиції Олени Лукаш - Ред.) про те, що вже потрібно звертатися в Раду національної безпеки й оборони з питанням введення надзвичайного стану", - наголосив пан Кубів.

Він заявив, що якщо активістам організації ніде розміститися, їм будуть надані приміщення у вже захоплених опозицією будівлях, де вони зможуть грітися й отримувати їжу.

За словами Степана Кубіва, якого цитує агентство УНІАН, після того, як лідери опозиції на зустрічі з послами пообіцяли їм урегулювати конфлікт у мирному руслі, подальше захоплення міністерств є неприпустимим.

Новини на цю ж тему